Odhalia pamätník baníckej práce

V piatok v Rožňave slávnostne odhalia Pamätník baníckej práce. Podujatie sa uskutoční o 14-tej hodine pred budovou bývalého Domu služieb na Šafárikovej ulici vedľa schátralej baníckej fontány.
Podľa Mariána Bachňáka z Gemerského baníckeho spolku Bratstvo, ktorý o tom informoval na stránke mesta, pamätník bude slúžiť ako pamätné miesto pre príležitostné spomienkové akcie.
Bez-názvu1
Vyhotovili ho vďaka finančnej podpore Úradu vlády SR, Košického samosprávneho kraja a miestnych podnikateľov v spolupráci s Mestom Rožňava.
 „O vybudovanie tohto pamätníka sa Gemerský banícky spolok Bratstvo snaží už od roku 2002,“ pripomenul Štefan Molčík, predseda spolku.
DSCF3250
Mesto vyhlásilo koncom roka 2013 zbierku na vyhotovenie pamätníka s platnosťou na jeden rok. Vyhodnotiť by ju malo najneskôr do 17. januára 2015. Predpokladané náklady boli vtedy vyčíslené na vyše 6 tisíc eur.
Bez-názvu4
Pamätník mal byť pôvodne osadený na východnej strane Námestia baníkov. Približne v časti, kde predtým bol pamätník partizána Tótha. Ten bol premiestnený do parku na Hviezdoslavovej ulici.
Dokument – Vybudovanie Pamätníka baníckej práce na Námestí baníkov v Rožňave
Foto: infoRoznava.sk

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vyhlásili zbierku na pamätník
Hovorili aj o “vševedkoch”
O pamätníku baníckej práce diskutovali na zasadnutí MZ v júli 2013 aj Arpád Kavečanky z Gemerského baníckeho spolku Bratstvo a autor diela architekt Ján Rusnák
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery