Kuhn tablet neprevzal, používať bude svoj notebook

Primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most) požiadal poslancov, aby vrátili notebooky, ktoré doteraz používali. Namiesto toho si majú prevziať tablety. Tie mesto kúpilo od firmy partnera prednostky mestského úradu.
Poslanec Ivan Kuhn (OKS) notebook vrátil, no tablet si dnes neprevzal. Aj na poslaneckú prácu bude používať svoj vlastný notebook.
„Mne notebook pre poslaneckú prácu vyhovuje viac ako tablet aj vzhľadom na výrazný rozdiel vo veľkosti obrazovky 15, resp. 10 palcov,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie. Má aj svoj tablet, ale pri práci používa prevažne notebook.
„Ak je však notebook, ktorý som v predchádzajúcom volebnom období používal, nevyhnutný pre plynulý chod mestského úradu, odovzdám ho,“ napísal primátorovi.
„O tablet, ktorý bol zakúpený pred niekoľkými mesiacmi bez toho, aby sa ma niekto spýtal, či ho chcem, alebo potrebujem, prípadne či mi vyhovuje, nemám záujem,“ vysvetlil.
„Verím, že pre neho nájdeš vhodné uplatnenie, aby peniaze z daní rožňavských občanov nevyšli úplne nazmar,“ uzavrel vo svojej odpovedi primátorovi.
Na podivný nákup tabletov upozornil v októbri denník Nový čas v článku Rožňavskí poslanci sú pobúrení nákupom nových tabletov: Zákazku dostal prednostkin frajer!
Ako informuje denník Korzár, ani košickým poslancom po novom nebudú poskytnuté notebooky, ale tablety s klávesnicou a s pripojením na internet. Podľa predloženého návrhu však nepôjde o nákup zariadení, ale tablety poskytne mobilný operátor v rámci paušálu za pripojenie na internet.
 Foto: infoRoznava.sk / I. Kuhn v diskusii s M. Bischofom počas ustanovujúceho zasadnutia. Vľavo K. Kováč, ktorý s nimi tvorí trojicu, prezentovanú vo voľbách pod značkou OK Rožňava (Občiansky klub Rožňava)    
SÚVISIACE ČLÁNKY – Transparentná Rožňava má ďalší škandál

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery