Ocelník sa vzdá poslaneckého mandátu

Poslanec Roman Ocelník (Nez.) sa v dôsledku svojho volebného výsledku, keď ako posledný z pätice kandidátov na post primátora získal len 143 hlasov – o 10 menej ako pri svojej prvej kandidatúre ne tento post v roku 2006, rozhodol, že sa vzdá poslaneckého mandátu.
Informuje o tom na svojej webovej stránke v oznámení pod názvom „Ďakujem Vám, lúčim sa…“.
„Tým, ktorí sa rozhodli pristúpiť ku volebným urnám a svojim hlasom mi prejavili dôveru, zo srdca ďakujem,“ píše tam okrem iného. „Rozhodnutie ďalších oprávnených voličov ignorovať účasť na voľbách, resp. nedanie mi hlasu v plnej miere rešpektujem a považujem to za vyslovenie nedôvery voči mojej osobe. Na základe toho som sa rozhodol, že bez podpory nemôžem obhajovať záujmy Rožňavčanov a svoju poslaneckú stoličku uvolním.“
Vo svojom oznámení vymenúva aktivity svojej dvojročnej poslaneckej práce. „Mal som množstvo iných plánov, ktoré sa už ale nenaplnia mojim pričinením.“
„Mojim odchodom z politiky však Mesto bude fungovať aj naďalej, dokonca si môj odchod málokto všimne,“ píše na svojom blogu na záver Ocelník. K textu pripojil video zo severnej časti mesta.
Po Pavlovi Burdigovi (Most-Híd), zvolenom primátorovi mesta, je prvým náhradníkom exposlanec Arpád Laco (SMK), po Romanovi Ocelníkovi (Nez.) v rovnakom volebnom obvode tak nasleduje exposlankyňa Katarína Kopecká (Smer-SD).
Foto: infoRoznava.sk
Súvisiace články: Burdiga vyhral s veľkým náskokom (VÝSLEDKY, VIDEÁ, REAKCIE)

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery