Burdiga vyhral s veľkým náskokom

(VÝSLEDKY, VIDEÁ, REAKCIE) Novým primátorom Rožňavy sa stal Pavol Burdiga (Most-Híd), ktorý mesto viedol v pozícii zastupujúceho primátora od začiatku júna po tom, čo z funkcie odstúpil Vladislav Laciak (Nez.).
Pavol Burdiga získal celkom 1 398 hlasov a povedie mesto až do riadnych komunálnych volieb v r. 2014. Na druhom mieste skončil Karol Kováč (SaS a KDH) so ziskom 664 hlasov a ako tretí Ivan Kuhn (OKS) s počtom 599 hlasov .
Na štvrtom mieste skončil Milan Capák (Nez.) s počtom 246 hlasov a ako posledný Roman Ocelník (Nez.), ktorému dalo hlas 143 voličov.
Proti Burdigovi s 1 398 hlasmi hlasovalo pre ostatných štyroch kandidátov celkom 1 652 voličov.
Volebná účasť dosiahla 19,89 % – volebné právo využilo 3 070 voličov z celkového počtu 15 432, 20-ti dali hlas Karolovi Katrenicsovi (Nez.), ktorý však z volieb 18. októbra odstúpil, takže platných hlasov bolo odovzdaných celkom 3 050.
Z pätice kandidátov traja kandidovali po druhýkrát – Ivan Kuhn (1 051 hlasov, r. 2010), Karol Kováč (986 hlasov, r. 2010) a Roman Ocelník (153 hlasov, r. 2006).
Pavol Burdiga a Milan Capák kandidovali prvýkrát.
Po zložení sľubu, ktorým Pavol Burdiga prevezme post primátora, nastúpi do mestského zastupiteľstva za poslanca ďalší náhradník. Prvý v poradí v danom volebnom obvode je exposlanec Arpád Laco (SMK), ak by to odmietol, ďalšia v poradí je exposlankyňa Katarína Kopecká (Smer-SD).
Výsledky volieb podľa okrskovkliknite sem
Ocelník sa vzdá poslaneckého mandátukliknite sem
Capák ďakuje voličom a varuje – kliknite sem
Svojim voličom ďakuje aj Kováč – kliknite sem
Kuhn: Ďakujem všetkým za podporu – kliknite sem
Foto: Archív infoRoznava.sk

P. Burdiga (Most-Híd) o zvolení

I. Kuhn (OKS) o volebnom výsledku

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery