Obmedzia dopravu v meste

V súvislosti s podujatím 4. stretnutie banských miest a obcí na Slovensku dôjde 27. augusta 2011 na území mesta Rožňava k niektorým obmedzeniam cestnej premávky.
Informuje o tom Alena Šikúrová z odboru výstavby na oficiálnej stránke mesta Roznava.sk.
Vylúčenie dopravy sa týka cesty II/526 v meste (dĺžka uzávierky 580 m) v čase od 9tej do 12tej hodiny a v rovnakom čase aj miestnych komunikácií: Košická ul. (úsek od okružnej križovatky po Ul. zeleného stromu), Šafárikova ul., Nám. baníkov, Čučmianska dlhá (úsek od námesta po výjazd z parkoviska), Betliarska ul. (úsek od námestia po Ul. ak. Hronca).
V čase od 12tej do 15tej hodiny bude vylúčená doprava v týchto lokalitách mesta: Námestie baníkov, Čučmianska dlhá (úsek od námesta po výjazd z parkoviska), Betliarska ul. (úsek od námestia po Ul. ak. Hronca).
Uzávierky a obchádzkovú trasu si môžete pozrieť v grafickej schéme kliknutím sem
Samotné podujatie v historickom centre Rožňavy budete môcť sledovať aj prostredníctvom našej web kamery – odkaz nájdete v menu v záhlaví stránky, alebo kliknutím sem
Počas tohto celoslovenského podujatia vydá Slovenská pošta, a. s. príležitostnú ručnú pečiatku, ktorej odtlačok môžete získať v piatok 26. 8. 2011 na pošte ROŽŇAVA 1 (Šafárikova ulica) počas prevádzkových hodín, t. j. od 7 do 17:30 hod.
Odtlačok tejto pečiatky Slovenská pošta, a.s. ponúkne aj na Radnici (Námestie baníkov) v priestoroch radničnej galérie v piatok od 9tej do 15tej hod. a v sobotu 27. augusta od 11tej do 14tej hodiny.
Ako sa ďalej uvádza v oznámení na stránke mesta Roznava.sk, autorom pečiatky je Dr. Štefan Burčo. Text pozostáva z nápisu „4. STRETNUTIE BANSKÝCH MIEST A OBCÍ SLOVENSKA / ROSENAU • 1501 • ROZSNYÓ“, obraz tvorí erb mesta Rožňava používaný od roku 1501 do roku 1540, ktorý má štyri ruže, neskoršie erby už majú len tri.
Ilustračné foto: Archív InfoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli