O mesiac volíme prezidenta

Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 15. marca. Oznámenie o čase a mieste konania volieb dostávajú v týchto dňoch do poštových schránok aj voliči v Rožňave a okolí.
Vyberať si budeme spomedzi 14-tich kandidátov z pôvodných 15 – Peter Osuský z volieb odstúpil.
Podľa ostatných prieskumov verejnej mienky by mal byť súperom Roberta Fica v druhom kole volieb (29. marca) niektorí zo štvorice kandidátov – Andrej KiskaMilan Kňažko, Radoslav Procházka, či Pavol Hrušovský.
Očakávaný víťaz prvého kola, Robert Fico, zverejnil na svojej predvolebnej stránke podporovateľov v jednotlivých krajoch. Ako informoval denník Sme, niektorí sa tam dostali aj proti svoje vôli.
V Košickom kraji nájdeme na zozname okrem župana Zdenka Trebuľu a primátora Košíc Richarda Rašiho aj hokejového trénera Františka Hosu, režiséra Juraja Jakubiska a tiež Margitu Petrovú, okresnú tajomníčku strany Smer a riaditeľku DSS Jasanima v Rožňave.
Agentúra Focus zverejnila v utorok aj preferencie pre druhé, teda rozhodujúce kolo volieb, s porovnaním dvojíc relevantných kandidátov, z ktorého vyplýva, že úspešným protikandidátom Fica by mal byť podľa tohto prieskumu filantrop Kiska, zakladateľ Dobrého anjela.
Prezidentský kandidát Ľudovej platformy (KDH, SDKÚ-DS a Most-Híd) Pavol Hrušovský je podľa predsedu Strany maďarskej komunity (SMK) Józsefa Berényiho tak slabý, že sa nemôže dostať ani do druhého kola.
Kandidát SMK Gyula Bárdos je podľa šéfa SMK človek, ktorý spája a nerozdeľuje. Potenciálnymi účastníkmi druhého kola prezidentských volieb sú však podľa Berényiho Andrej Kiska a Milan Kňažko.
Volebné preferencie pre 2. kolo prezidentských volieb podľa agentúry Focus:
Robert Fico 46,3% / Andrej Kiska 53,7% 

Robert Fico 52,3% / Radoslav Procházka 47,7% 

Robert Fico 58,1% / Milan Kňažko 41,9% 

Robert Fico 58,6% / Pavol Hrušovský 41,4% 

[yop_poll id=“6″]

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery