Novým zástupcom primátora Rožňavy je poslanec Dionýz Kemény

Na ostatnom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Rožňave, konanom 29. septembra, odstúpil dňom 30. septembra z funkcie zástupcu primátora poslanec Ján Lach (Most-Híd).
„Po zrelom uvážení som sa rozhodol odstúpiť z funkcie zástupcu primátora. Dôvody, ktoré ma k tomu viedli, som prebral s pánom primátorom, keďže on bol ten, ktorý ma do tej funkcie menoval,“ vysvetlil Lach pred poslancami v úvode rokovania zastupiteľstva.
„Ďakujem za spoluprácu, budem naďalej pokračovať ako poslanec MZ v plnení úloh. Myslím si, že na našich vzťahoch sa nič nemení, všetko je v poriadku, ideme ďalej, máme práce neúrekom,“ dodal.
„Po rozhovoroch sme dospeli k tomuto rozhodnutiu,“ potvrdil primátor Pavol Burdiga (Most-Híd) a za prácu zástupcu sa mu poďakoval. Od 1. októbra vymenoval za svojho nového zástupcu poslanca Dionýza Keményho (TIP).
„Prišlo to veľmi rýchlo a nečakane, primátor ma tým zaskočil. Moja jediná požiadavka bola, aby som mal jasno, aké kompetencie mám mať a v akých oblastiach by som mal vypomôcť,“ uviedol D. Kemény.
Foto: Archív IR / Jaroslav Maliňák

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery