Nechýbalo mučenie ani poprava

Hradné hry – jediné tradičné podujatie v Podhradí, ktoré sa uskutočnilo uplynulý víkend už piatykrát. Konali sa súčasne s rejdovskými slávnosťami.

Začali o 13tej popoludní, končili až po druhej hodine nadránom pesničkou od skupiny Led Zeppelin, ktorú zahrala skupina All Devils pre hlavného usporiadateľa ako bodku na záver podujatia.
Okrem posledného hudobného zoskupenia, ktoré takto za účasť ďakovalo, zneli slová vďaky Petrovi Legnárovi počnúc konferenciérom, končiac vystupujúcimi počas dňa viackrát. Prítomní predstavitelia miestnej samosprávy mohli iba zatínať zuby.
Účasť na podujatí ovplyvnilo počasie. Zanedlho po ich otvorení sa rozpršalo a to dokonca dvakrát. Potom ako dážď ustal, program pokračoval v plánovanej forme.
Najviac ovácií zožalo mučenie a poprava čarodejníc a previnilca, ktorému pred prítomnými kat odsekol ruku. Netreba však zabúdať ani na koniarov, šermiarov a sokoliarov, ktorí vytvorili zaujímavý program a napriek nepriaznivému počasiu ho dotiahli do konca.
Záverečné koncerty – Roba Šimka a Massriot, skupinu GRAMAPHONE, Hundžovcov aj All Devils – si pozrelo o trochu  menej ľudí, ako by inokedy prilákal teplý letný večer. Atmosféra sa však vyrovnala tej z predchádzajúceho dňa.
Ako nám už aj počasie naznačilo, hry znamenajú koniec turistickej sezóny, aj školských prázdnin. Je tu čas na to, aby sme do budúceho roka porozmýšľali nad rozšírením tradície.
Akcie takéhoto druhu znamenajú množstvo návštevníkov, pozitívnu reklamu, šírenie dobrého mena.  Niet žiadneho dôvodu nato, aby areál pod hradom zíval prázdnotou celé budúce leto, až do konania šiesteho ročníka hradných hier.
Foto: Inforoznava.sk / Mgr. L. Mikula
Súvisiace články:
Nerobím to pre zisk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery