Navrhujú aby rokovanie viedol Kemény

ROŽŇAVA – Dnes sa uskutoční riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Rožňave. Konať sa bude dva dni pred doplňujúcimi voľbami primátora, ktoré sa uskutočnia v sobotu 27. októbra od 7 do 20-tej hodiny.
Podľa zákona o voľbách do orgánov samosprávy obcí platí 48 hodín predtým tzv. volebné moratórium, ktoré začína vo štvrtok ráno o siedmej hodine.
V § 30, odsek 11 uvedeného zákona sa uvádza:
V čase 48 hodín pred začatím volieb a počas volieb je zakázané v rozhlasovom a televíznom vysielaní, v hromadných informačných prostriedkoch, v budovách, kde sídlia okrskové volebné komisie, a v ich bezprostrednom okolí vysielať alebo zverejňovať informácie o politických stranách a nezávislých kandidátoch v ich prospech alebo v ich neprospech slovom, písmom, zvukom alebo obrazom.
V stredu, deň pred konaním dnešného rokovania poslancov, predložili dvaja z nich – Radoslav Kovács (Nez.) a Matúš Bischof (OKS), návrh, aby rokovanie viedol záastupca úradujúceho primátora, poslanec Dionýz Kemény (Nez.).
Reflektujú tak situáciu v pléne, kde okrem úradujúceho primátora Pavla Burdigu (Most-Híd) sedia aj ďalší z pätice kandidátov – Ivan Kuhn (OKS), Karol Kováč (SaS a KDH) a Roman Ocelník (Nez.). Okrem nich kandiduje ešte hudobník Milan Capák (Nez.), šiesty kandidát – Karol Katrenics (Nez.) z volebného súboja odstúpil pred týždňom (18. 10.).
„Našu žiadosť opierame o argument, že takýto postup je dobrý a spravodlivý voči všetkým kandidátom na post primátora, pretože vytvára rovnaký priestor na prezentáciu svojich názorov pre každého z nich,“ argumentujú navrhovatelia.
Ako uvádzajú v závere svojho návrhu, chcú sa tak vyhnúť zbytočným a nepredvídateľným nedorozumeniam a pochybnostiam, ktoré sa podľa nich môžu objaviť v priebehu štvrtkového zasadnutia zastupiteľstva „z dôvodu možnej vypätej atmosféry vrcholiacej predvolebnej kampane.“
Program zasadnutia – kliknite sem
On-line vysielanie RVTV – kliknite sem
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Burdiga alebo Kuhn? (videozáznam)
Kto podporuje kandidátov?
Šesť otázok pre šesť kandidátov

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli