Nasadili 10 posypových vozidiel

Slovenský hydrometeorologický úrad (SHMÚ) vydal výstrahu I. stupňa na pondelok a utorok aj pre okres Rožňava.
SHMÚ upozorňuje na sneženie, pri ktorom miestami spadne 10 až 30 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).
Podľa informácií SHMÚ sa očakáva tvorba snehových jazykov a závejov, najmä v horských oblastiach. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.
SHMÚ zároveň očakáva miestami tvorbu poľadovice, ktorá predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia).
Výskyt uvedených javov je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.
V rožňavskom stredisku Správy ciest sú vraj pripravení
Ako nás infomoval Peter Kliment, vedúci strediska Správy ciest Košického samosprávneho kraja v Rožňave, aktuálne nasadili na cesty celkom desať posypových vozidiel zo 14-tich – 4 v Rožňave a po 2 v Dobšinej, Plešivci a Štítniku. Starajú sa s nimi o zjazdnosť ciesť I. (96), II. (90) a III. (140) triedy v okrese Rožňava, čo predstavuje celkom 326 km. Prioritné sú pre nich cesty I. triedy.
„V riadnej smene zvykne byť nasadených len sedem vozidiel, táto nočná smena bude posilnená o tri ďalšie. Zvyšné štyri ostávajú ako rezervné pre prípad výpadku nasadených vozidiel,“ vysvetlil aktuálnu situáciu. „Problémové miesta sú najmä na cestách I. triedy a to sú tie horské priechody, tzn. Soroška, potom je to Dobšinský kopec. Na cestách II. triedy je to Roštársky kopec, Hrádok a Súľová. V prípade ciest III. triedy je náročnejšií na údržbu úsek na Silickú planinu.“   
V samotnom okresnom meste sa starajú o údržbu cesty II. triedy – ulica Štítnická a podstatná časť Šafárikovej ulice od kruhovej križovatky pri hoteli Kras smerom na Brzotín. „Potom je tu ešte cesta III. triedy od križovatky pri Nadabulej popri nemocnici až po obec Čučma.“
O údržbu všetkých ostatných ciest a chodníkov v Rožňave sa starajú Technické služby mesta.
Súvisiace články: Mesto upratujú aj nezamestnaní
Pozrite si Námestie baníkov v Rožňave prostredníctvom našej web kamery – kliknite sem
Odkaz na aktuálne informácie o zjazdnosti ciest – kliknite sem
Odkaz na aktuálnu predpoveď počasia SHMÚ – kliknite sem
Odkaz na aktuálne snehové správy SHMÚ – kliknite sem
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery