Nad Rožňavou zapálili Vatru slobody

V Rožňave v piatok večer na lúke nad pamätníkom, pripomínajúcom návštevu pápeža Jána Pavla II. z roku 2003, zapálili Vatru slobody. Podujatie zorganizovala rožňavská samospráva.
Súčasťou podujatia bol zápis do slovenskej knihy rekordov za úspešný pokus o najväčší krajec chleba a najväčší počet chlebíkov s opečenou slaninou a cibuľou.
Pripravené bolo tiež vystúpenie folkloristov a country skupiny „Betliarske vidly“, či hudobná laserová show. Samotnú vatru zapálili krátko po deviatej hodine.
Primátor mesta Pavol Burdiga (Most) sa tak môže pochváliť certifikátom za slovenský rekord: najväčší krajec chleba, pokvapkaný masťou zo slaniny, zapísaný do Knihy slovenských rekordov.
IMG_4713
V samotnej pozvánke, zverejnenej na internetovej stránke mesta, sa neuvádza súvis so 70. výročím konca Druhej svetovej vojny.
Foto: infoRoznava.sk / Martin Kuchár

Pozrite si: Pod Lampou: Druhá svetová vojnaBol Stalin iný ako Hitler? Boli sme Červenou armádou oslobodení, alebo iba znovu podrobeni? Skončila sa druhá svetová vojna v roku 1945 alebo až v roku 1989? Prečo civilizovaní ľudia volili fašistov a prečo prijali komunistov?

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery