Na workshope vytvoria obrazy

Bez názvuPod názvom “for4“ sa uskutoční od 3. do 12. júla medzinárodný workshop a následne od 13. júla do 31. augusta výstava obrazov, vytvorených na tomto workshope, na ktorom sa zúčastní aj rožňavský výtvarník Roland Neupauer.
Podujatie sa bude konať v hoteli Toliar na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Ďalšími účastníkmi, resp. vystavujúcimi budú Andrea Szocs (HU), Anna Waligorska (PL), Jana Čepa (SK), Sergiusz Powalka (PL), Julie Haluzová (CZ), Tomáš Tichý (CZ), Andrea Bartošová (SK) a Ferenc Ficzek (HU).
Zámerom projektu je propagovanie maľby mimo oficiálnych centier výtvarného umenia. Svoje projekty realizujú v duchu hesla „umenie za divákom“, čím chcú podporiť umelecko-tvorivý dialóg medzi profesionálmi a neprofesionálmi – deťmi, mladými či dospelými, ktorým sa snažia kreatívne stimulovať ich myslenie, imagináciu a pohľad na svet naokolo.
Návštevníkom horského prostredia chcú ponúknuť nový zážitok v podobe umeleckej akcie, ktorú v tomto prostredí nečakajú a tým nabúrať ich zaužívaný stereotyp. Do projektu sú zapojení autori z krajín V4, čím chcú podporiť rôznorodosť pohľadov a skúsenosti medzi autormi.
Verejnosť bude môcť pozorovať kreatívny proces tvorby autorov a vznik nových diel. Súčasťou projektu sú workshopy pre dospelých a tvorivé dielne pre rodiny s deťmi, ktorým sa budú venovať participujúci umelci.
Výstupom projektu bude sprostredkovanie tvorby renomovaných autorov návštevníkom tatranského regiónu formou výstavy.
Projekt, realizovaný s podporou Ministerstva kultúry SR a nadačného fondu Telekom pri nadácii Pontis, je určený profesionálnym výtvarníkom, venujúcim sa maľbe, ako aj laickej verejnosti, ktorá bude v exponovanom čase turistickej sezóny prítomná v dejisku konania sympózia – workshopu.
„Už dlhšie spracúvam katalógy svojich obrazov, tie väčších rozmerov poputujú na jeseň do galérie GUBA v Bratislave a prírodniny by mali byť vystavené v auguste v cukrárni Štefánia na Námestí baníkov v Rožňave,“ uviedol pre infoRoznava.sk Roland Neupauer.
Ilustračné foto: Katalóg obrazov R. Neupauera – Zívajúci pes, 80 x 60 cm, akryl, tempera na plátne, 2013  

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery