Na úvod premietnu Kandidáta

Gemerské osvetové stredisko (GOS) vo svojom zariadení – rožňavskej hvezdárni (ul. Lesná 1, Rožňava), presunulo obvyklé piatkové večerné pozorovania pre verejnosť v letnom období na štvrtok.
„V piatok a cez víkend je obvykle zábavy v meste a okolí dosť, takže sa snažíme rozšíriť ponuku aj na ďalšie dni v týždni,“ objasňuje riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje:
„Naším záujmom je, aby mládež počas letných prázdnin mala možnosť zmysluplne tráviť voľný čas. Hvezdáreň nad mestom je miesto, kam možno vyjsť na príjemnú podvečernú prechádzku s priateľmi aj so štvornohým miláčikom, prípadne využiť v areáli ohnisko na opekanie.“
Pracovníci GOS okrem odborného výkladu k astronomickým úkazom pripravili v spolupráci s filmovým klubom Gemerfilm stretnutia s hviezdami filmového plátna. Na spríjemnenie a skrátenie času potrebného na prestriedanie návštevníkov hvezdárne v kupole vybrali hviezdnu ponuku filmov.
„V júli to bude najúspešnejší slovenský film minulého roka Kandidát (3. 7.), celosvetovo úspešná čierna komédia americkej produkcie Vlk z Wall Street (10.7.), francúzska komédia Nedotknutelní (24.7.), ktorá okúzlila príbehom so srdcom a dokumentárna komédia od Banksyho – legendárneho ale záhadného streetartistu Banksy – Exit Through the Gift Shop (31.7.)“  hovorí Anežka Kleinová (GOS).
„Mimoriadny večer nás čaká 17. 7., kedy uvedieme v svetovej premiére krátky animovaný film, ktorý vytvoria účastníci Letnej filmovej školy. Tento večer animovaného filmu uzavrieme rodinným filmom Kocúr v čižmách s klasickým rozprávkovým záverom víťazstva dobra nad zlom,“ doplnila Kleinová.
Pozorovanie nočnej oblohy a premietanie začína pri zotmení, teda v júli o 21.00 hod.
Vstupné na hvezdáreň je 1 € alebo kultúrny poukaz. Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu programu.
Aktuálne a podrobné informácie nájdete na stránke Gos.sk, alebo na fb.me/gos.roznava, prípadne na tel. č. (058) 732 36 50 alebo mailovej adrese kleinova@gos.sk
Foto: Csfd.cz / Kandidát

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery