Muzikant opravuje mestu chodníky

Pred niekoľkými dňami tak urobil prvýkrát, v utorok večer sa odhodlal vo svojom úsilí pokračovať. Známy rožňavský hudobník Milan Capák začal opravovať rožňavské chodníky, ktoré sú v správe mesta.
Aj dnes si zakúpil piesok a všetko potrebné si priniesol na svojom aute k budove bývalej banskej komory pri vstupe na Námestie baníkov. Práve tam si jeho manželka nedávno vytkla v jednej z jám členok.
„Sľúbil som svojej manželke, že opravím tento chodník. Zároveň to bude dobré aj pre ostatné matky, ktoré musia tlačiť kočík, majú malé deti. Myslím, že aj pre ženy, ktoré majú vyšší opätok a samozrejme aj pre vozíčkarov a starších ľudí,“ vysvetlil svoje konanie Milan Capák.
„Naše vedenie mesta to nevidí, tak ja už nečakám,“ pokračoval. „Ja už čakám na kuka nádobu tri mesiace, na kosenie trávy… Ja som sa momentálne pustil do tohto.“
Na otázku, aký zámer touto svojou aktivitou sleduje, odpovedal: „Jeden z najfrekventovanejších chodníkov je v dezolátnom stave. Jeho povrch je ešte od čias socializmu, ešta ja som do gymnázia chodil po tomto chodníku.“
Čo plánuje ďalej?
„Takto mňa normálne donútia asi už ísť aj na rokovanie mestského zastupiteľstva pozrieť sa, kto to vlastne má v skutočnosti na starosti, lebo podľa mňa niekto berie aj peniažky za to,“ dodal Milan Capák na záver. 
Samospráva aktuálne pripravuje poradovník, podľa ktorého budú postupne niektoré rozbité chodníky a cesty opravované vo finančnom rozsahu, schválenom poslancami.
Komisia výstavby, územného plánovania, životného prostredia a mestských komunikácií pri MZ v Rožňave pracuje v tomto zložení:
Predseda: Peter Marko (OKS)
Podpredseda: Ľudovít Kossuth (Nez.)
Členovia z radov poslancov: Pavol Burdiga, zástupca primátora (Most)
Členovia z radov občanov:Ing. arch. Peter Bischof, Ing. Peter Gabčo, Ing. Tibor Takáč, Ing. Nataša Vjesztová
Tajomník: Ing. Ján Šramko, Odbor výstavby, ÚP a ŽP MsÚ
Mesto má zriadenú svoju príspevkovú organizáciu Technické služby mesta Rožňava pod vedením jej riaditeľa Ivana Deményho, ktorá má v predmete činnosti na prvom mieste práve údržbu miestnych komunikácií a spevnených plôch.
Foto & Video: InfoRoznava.sk
 
ANKETA: 
[poll id=“64″]

 
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery