MsZ: Diskusia

diskusia.JPGV mene občanov žijúcich na ulici Strelnica pod Rudnianskym kopcom vystúpila v diskusii obyvateľka mesta, ktorá upozornila na neexistenciu vyhovujúceho chodníka na tejto ulici.

Občania, ktorí tam majú svoje nehnuteľnosti, sa podľa nej boja o svoje životy ako aj o životy svojich detí a vnúčat, keďže autá tam jazdia neprimeranou rýchlosťou a ľudia nemajú k dispozícii žiadny chodník.
Kvôli svojej bezpečnosti pravidelne nosia na odeve rôzne blikajúce svetlá z bicyklov či reflexné dopravné vesty.
Ako povedala pani, ktorá v diskusii vystúpila, nechcú žiadny prepych, len bezpečnosť, na ktorú majú právo, keďže si platením daní mestu a štátu svoje povinnosti svedomito plnia.
Konkrétnymi príkladmi doložila nebezpečenstvo, ktoré tamojším obyvateľom hrozí pri pohybe v spomínanej lokalite: spomenula skúsenosť pána Klima, šéfa správy ciest, ktorého pri obhliadke situácie tiež skoro zrazilo auto.
Ako ďalej povedala, neverí, že sa výstavba takéhoto chodníka nedá finančne utiahnuť, najmä, keď na tento problém upozorňovali už v časoch, keď bol primátorom pán Mátyus. O probléme už vtedy podľa nej vedel aj súčasný prednosta MsÚ Ján Štefan.
Primátor Laciak sľúbil, že zabezpečí stretnutie so zástupcami správy štátnych ciest i s vlastníkmi pozemkov/parciel, na ktorých by mal byť chodník vybudovaný.

© Inforoznava.sk redakcia@inforoznava.sk

Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery