Most-Híd vyzýva na férovosť

Okresné predsedníctvo strany Most-Híd v Rožňave adresovalo miestnym predstaviteľom politických strán svoju výzvu.
Informovala nás o tom Monika Šeďová, členka vedenia strany v našom meste, resp. okrese.
„Parlamentné voľby 2010 sa nezadržateľne blížia. Opäť sa všetky politické strany budú uchádzať o dôveru a podporu občanov Slovenskej republiky. Občan bude opäť, po štyroch rokoch, na prvom mieste. Bude to najskloňovanejšie slovo v médiách a vyjadreniach predstaviteľov politických strán,“ píše sa v úvode výzvy.
„Uchádzať sa o podporu a dôveru občana, ako vznešene a vážne to znie. Realitu v praxi sme mali možnosť naposledy vidieť vo voľbách do VÚC. Kupovanie hlasov voličov prebiehalo v nebývalej miere. Nedbalo sa na slušnosť, nedbalo sa na fair play, nedbalo sa jednoducho na nič. Napriek podaniam strany Most-Híd proti takémuto spôsobu realizácie volieb zákon porušený nebol. V súlade so zákonom by mal však byť rešpektovaný aj tzv. „vyšší princíp“!“ upozorňujú signatári výzvy.
Ako ďalej vo svojej výzve uvádzajú, voľby sú aktom vyjadrenia vôle občana, ktorý svojím hlasom splnomocňuje svojho zástupcu na riadenie vecí verejných. „Zneužiť vôľu a hlasy občanov, ktorí nepochopili súvislosť medzi svojím hlasom a následným riadením verejného života, je neúcta voči občanovi. Je to neprípustné. Neetické. Neslušné. Nedôstojné. Neprofesionálne. Neseriózne. Netolerovateľné,“ konštatujú podpisaní predstavitelia strany Most-Híd v Rožňave.
„Preto vyzývame predstaviteľov všetkých politických strán v Rožňave, aby sa dištancovali od takéhoto spôsobu priebehu volieb do Národnej rady Slovenskej republiky,“ konštatujú na záver. „Vyzývame vás, aby ste sa pridali k strane Most-Híd a rešpektovali skutočnú vôľu ľudí. Nech zvíťazí strana, ktorú si ľudia zvolia v slobodných voľbách. Nech rozhodne program strán, vyjadrenia ich osobností a osobný príklad jednotlivých kandidátov.“
Výzvu iniciovalo Okresné predsedníctvo strany Most-Híd v Rožňave, jej signatármi sú Milan Majoroš, Mgr.Alžbeta Tamásová, Igor Slavkay, Peter Bollo, Anna Hrušková, Mgr.Monika Šeďová, Július Mátyás, Jozef Pisarčík a Valéria Zsebiková.
Výzva, podpísaná v stredu 31. marca, bola rozoslaná miestnym zastúpeniam politických strán – SMK, Smer-SD, SNS, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, OKS, KDH, SaS, KSS, ZRS a Únia-strana pre Slovensko. Ich vyjadrenia očakávajú do 15. apríla 2010, odpovede chcú zverejneniť v médiách.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli