Momenty

Dnešnej dobe sa zvykne nariekať, že je uponáhľaná, povrchná, že všade sa na vás lepí smog hodnotového bahna… Ale aj to všetko má zmysel.
Rozoznávame ho ťažšie ako správnu možnosť z milionára. Potkýname sa o nepodstatné a takto ohlúpnutí sme schopní uveriť aj bláznovi. Hyena hlúposti pobehujúca v hlavách divých srniek – aj tak by sa to dalo bláznivo vystihnúť. Chesterton to vie .)
Vo svete prebytku informácií je čoraz ťažšie všimnúť si tú správnu. Najsprávnejšia je ale tá o nás samých. Nemilosrdné svedectvo našich slov a skutkov. Vtedy a dnes.
A pritom stále tak radi oddeľujeme svoj vnútorný svet hradbou alibistického mlčania od sveta „úradného“. Dnešného sveta, v ktorom sa pravda nemusí. Stačí sa tváriť v póze priateľa. Všetkých naokolo.
A všetko je opäť raz tak ako chcú mať.
Oceňovaný a odmeňovaný liečiteľ mesta, múdry a spravodlivý multifunkčný futbalista v bavoráku, ochranca národa podopretý dvojkrížom na kopci a, pravdaže, nadšené tľapkanie po pleci bezvýznamnosti všade kde sa len dá.
A tichá súčinnosť masovej apatie, šedej spokojnosti našej supermarketovej „svojbytnosti“. (Vskutku úžasné slovo pre bývalých proletárskych internacionalistov všetkých kalibrov.-)
Ešteže tie staré rozprávky Dobšinského si pamätáme aj inak, než len pamäti-tabuľovo. Momenty dnešného sveta nám chcú navravieť, že ich niet. Že ostalo len prázdno lží a neuveriteľnej plytkosti napapkaných duší.
Nie je to tak. Aj keď je to vzácne .-)

 Živé Kvety / Vzácne :

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery