Mesto znížilo platy úradníkom

DSCF0426Už druhý balík opatrení prijalo mesto Myjava. Tie sa dotknú zamestnancov úradu, pedagógov, ale aj občanov.
Nevyhnutné úsporné opatrenia schválili poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí vo štvrtok 10. septembra. 
Návrh znížiť výdavky z rozpočtu mesta platné od 1. 9. 2009 predložil primátora Pavla Halabrína. Ide o už o druhý balík úspor.
Prvý mestskí poslanci schvaľovali v apríli tohto roka. Mesto bude šetriť na platoch zamestnancov úradu, škôl a školských zariadení, ktorých zriaďovateľom je mesto.
Ako informoval hovorca mesta Marek Hrin, zamestnanci mestského úradu majú od začiatku septembra o päť percent nižšie hrubé mzdy, v priemere ide o čiastku 27 eur. „Učitelia prišli o osobné ohodnotenie a do konca septembra majú vedúci odborov predložiť primátorovi návrh racionalizačných opatrení. Po jeho prehodnotení zrejme príde k redukcii počtu zamestnancov Mestského úradu,“ uvádza Hrin.
Informuje o tom portál Trencin.Sme.sk. Čítať viac
Mesto Rožňava zatiaľ schválilo skrátenie počtu pracovných miest mestkého úradu o 3. V skutočnosti zrušili poslanci uznesením iba jedno pracovné miesto – pozíciu zástupkyne prednostu Mestkého úradu Ing. Iveta Gressa, nominovanej SMK. Dostala 5-mesačné odstupné a bol jej medzitým pridelený mestom aj sociálny byt.
Ďalším prepusteným mal byť Štefan Gerža z odboru kultúry a v 2 prípadoch mal byť skrátený pracovný úvazok na polovicu. Nakoniec však poslanci rozhodli, že o tom budú rokovať ešte raz v septembri.
Ilustračné foto: Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli