Jeseň v divadle Actores

ActoresMestské divadlo Actores má 15 rokov. Pozreli sme si program divadla okrem plánovaných zájazdov na najbližšie týždne.
Už túto nedeľu, tzn. 20 septembra  o 15-tej h., hosťujúce Bábkové divadlo Košíce predvedie rozprávku  Filipko a Ježibaba, ktorej autorom je Siarhej Kovaľov. V programe sa k nej uvádza:
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou. Objavíme v nej motívy Palčeka, Janka Hraška, Perníkovej chalúpky, Pinocchia a ďalšie. Dedko s babkou omrzení chudobou a starobou prídu akoby zázrakom k synčekovi. Starček ho vykreše z polienka, aby babu „ošalil“, ale čuduj sa svete, z polienka sa vykľuje životaschopný synček na radosť rodičov a na zlosť ježibaby. Boj o jej rybník a kto koho zje, je popretkávaný vtipnými epizódami vynaliezavého Filipka, zbabelého kováča, ktorý sľubuje i nemožné, len aby sa vyhol vyhrážkam ježibaby. Tvorcovia sú známi v bábkarskom svete nielen mnohými medzinárodnými oceneniami, ale aj kvalitou ozajstného bábkového umenia, ktoré sa žiaľ neraz vytráca z javísk.
V piatok  25. 9. 2009 o 10.00 hod. si môžete pozrieť reprízu hry Vasilija Sigareva GUPKA. V predstavení hrajú Jana Pilzová a.h., Róbert Kobezda a Michal Ďuriš a.h.
V tomto prípade program uvádza:
Gupka je malá akvárijná rybka, ktorá môže prežiť kdekoľvek, dokonca i v kanalizácii. Našu zvláštnu hrdinku Tamaru tak i volajú – „Gupka“. Až do momentu, kým sa v jednoizbovom byte neobjaví muž – Paša, aby odhalil, čo je na osude „Gupky“ tragické a čo komické. Autor nám ponúka klasický manželský trojuholník s príbehom, ktorý sa môže stať kdekoľvek; v ktorejkoľvek krajine, meste, či v ktoromkoľvek obyčajnom byte…
jesen 2009Divadlo avizuje už aj podujatia na október.
V piatok 2. 10. 2009 o 19.00 v A-clube si môžete pozrieť vystúpenie formácie MILOŠ ŽELEZŇÁK TRIO z Prešova. Program pripomína, že pôjde o jazzový večer, kde sa ukáže že aj v zdanlivo nenápadnej polohe môže byť ukrytého veľmi veľa! Netreba vždy okázalé gestá, rozruch a image.
Nasledujúci piatok 9.10.2009 o 19.00 hod. sa rožňavskému publiku predstavia CIGANSKI DIABLI.
Ako program uvádza v tomto prípade, Cigánski diabli je názov jedinečného zoskupenia hudobníkov, ktorí od roku 1993 dokázali to, čo sa v strednej Európe málokomu podarilo. Ich skladby s nadšením po celom svete počúvajú tak tisícky oddaných fanúšikov ako aj odborní kritici. Virtuózne huslové sóla primáša Cigánskych diablov Štefana Banyáka, strhujúce výkony cimbalového kúzelníka Ernesta Šarköziho, krásne farby tónov violončela jeho manželky Silvie alebo klarinetové majstrovstvo Zoltána Grunzu sú zárukou tých najkvalitnejších hudobných predstavení. Orchester koncertoval takmer po celom svete – USA, Austrália, Kanada, Japonsko, Čína, Taiwan, Mexico, z Európy sú to Španielsko, Grécko, Taliansko, Švajčiarsko, Turecko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Holandsko, Belgicko, Anglicko, Nemecko a Francúzsko.
V nedeľu11. 10. 2009 o 15.00hod. ponúkne BABADLO Prešov predstavenie H. Ch. Andersena CÍNOVÝ VOJAČIK – o Cínovom vojačikovi, ktorého uliali z cínu ako posledného, a preto mal len jednu nohu… No a práve jemu sa prihodilo čosi nezvyčajné….
V sobotu 17.10.2009 o 19.00 hod. sa v Rožňave predstaví ŠTÁTNY TRANSKARPATSKÝ FOLKLÓRNY SÚBOR u Užhorodu (Ukrajina), ktorý ponúkne  nezabudnuteľný tanečný večer v podaní ukrajinského národného ľudového súboru. Hlavným spoluorganizátorom je Združenie ROTARY CLUB-ov Severovýchodného Karpatského regiónu.
V nedeľu 25. 10.  o 19.00 hod. zavítajú do Rožňavy herecká esá z Bratislavy -Zdena STUDENKOVÁ, Jozef VAJDA, Zuzana KOCÚRIKOVÁ a Mária KRÁĽOVIČOVÁ. Predstavia sa  v komédii autorov Wolfganga Kohlhaase a Rity Zimmer RYBA V TROJKE.
Program avizuje nasledovné:  
Hrôzostrašná komédia o tom, že kto inému jamu kope… alebo Podceňovať sluhov sa nevypláca … Táto klamárska pieseň sprevádza celý „hrôzostrašný“ príbeh o vysoko podivnej afére, ku ktorej došlo v roku Pána 1838 na vidieckom sídle neďaleko mesta Neuruppinu. Tri obstarožné sestry Heckendorfovy – Cecilia, Carlota a Klementina, bohaté majiteľky akcií významného pivovaru, sa ako vždy na leto uchýlia do svojho vidieckeho sídla. Každá z nich má úplne inú letoru, ale všetky tri sú staré panny. Je tu s nimi však verný Rudolf, ktorý zastáva v službách, ktoré trvajú už tridsať rokov, „dievča pre všetko“. Sťahuje nábytok, nosí kufre, nakupuje, varí, obsluhuje a poskytoval i služby intímneho rázu, ktoré slečny zaväzovali… . A tu náhle Rudolf trvá na tom, aby svoje záväzky splnili a sestry dôjdu k záveru, že sa ho musia zbaviť. Lenže – kto inému jamu kope…
Jesenný program divadla obsahuje aj avízo na novembrové podujatie (5. – 11. 11. 2009) DIVADELNÁ PREHLIADKA k 15. výročiu uvedenia prvej inscenácie divadla Actores. 
Vo štvrtok 5. 11. 2009 o 17.00 hod. budú hosťovať Divadlo DECALAGES PRAHA, Česká republika s predstavením TaBALADA. Podľa program pôjde o nevšedné, vizuálne, akrobatické predstavenie hrané na alegorickom voze s konštrukciou pre závesnú akrobaciu.
Hneď za tým o 19. 30. hod. divadlo Actores uvedie v estrádnej sále premiéru predstavenia Tatiany Masníkovej a kol. pod názvom UTAJENÍ AKTÉRI. Bude to 28. premiéra divadla ACTORES k 15.výročiu uvedenia prvej inscenácie.
V nedeľu 8. 11. 2009 19.00 hod. uvedie Royal Production Bratislava legendárny muzikál FONTÁNA PRE ZUZANU.
Bližšie informácie, prípadné zmeny programov môžete nájsť na internetovej stránke divadla – odkaz na ňu nájdete v našom menu na stránke vpravo.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery