Magnetka od Medušky

Materské centrum Meduška sa už po tretí rok zapája do Úniou materských centier organizovanej verejnej zbierky „Ďakujem, že si mama“
Počas nej budete každý z nás mať možnosť zakúpiť si malú magnetku a symbolicky tým prispieť na činnosť materského centra Meduška. V roku 2009 a 2010 prispievatelia za svoj príspevok dostávali žlté okrúhle magnetky, tento rok k nim pribudli aj magnetky červené a zelené.
Cena jednej magnetky je 1 euro. 80% vyzbieranej sumy ide podľa Meduškárov priamo na činnosť MC Meduška, 20% si vyžiadajú organizačné a výrobné náklady.
Kúpiť magnetky  ste si prvýkrát mohli od 6. do 8. mája pri príležitosti Dňa matiek. Neskôr nájdete dobrovoľníkov-predajcov v uliciach 23. mája v rámci osláv Meduškiných narodenín a tiež 10. októbra na Medzinárodný deň materských centier.
Materské centrum Meduška je občianske združenie, ktoré tento rok bude oslavovať už  svoje tretie narodeniny. Ako uvádza na svojej webstránke, rodičom na materskej a rodičovskej dovolenke poskytuje rozmanité možnosti oddychu, sebarealizácie mimo klasického domáceho prostredia či informácie o výchove a vzdelávaní svojich ratolestí.
Ďeti môžu naopak v Meduške nájsť nových kamarátov a kamarátky a kopec zaujímavých pre nich pripravených aktivít.
Verejná zbierka „Ďakujem, že si mama“ je tak šancou pre každého, kto má chuť na činnosť Meduškárov prispieť.
Ako nám povedala Tatiana Bareán Žolnová, jedna zo zakladateliek MC Meduška, v Meduške veria, „že čoskoro príde čas, keď si Rožňavčania budú považovať za milú „povinnosť“ prispieť na našu činnosť, napríklad kúpou magnetky z verejnej zbierky. Ozdobia si ňou potom chladničku alebo mikrovlnku a návštevám budú vravieť: „Ja som už Meduške tento rok prispel / prispela. A čo ty?“
Viac informácii o MC Meduška sa môžete dozvedieť na ich internetovej stránke kliknutím sem

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery