Lipšic si pozrel charitu aj katedrálu

DSCF0655Vo štvrtok popoludní navštívil Rožňavu poslanec parlamentu Daniel Lipšic. Líder hnutia Nová väčšina (NOVA) sa najprv stretol na pracovnom obede s členmi a sympatizantmi. Potom už v sprievode miestneho šéfa hnutia Róberta Beníka zavítal do priestorov Diecéznej charity na Námestí baníkov.
V zastúpení neprítomného riaditeľa Jozefa Kováča ho s jej fungovaním a problémami, s ktorými sa v každodennej práci potýkajú, oboznámila pracovníčka Monika Šebaljová. V priestoroch charity sa Lipšic stretol aj s bezdomovcami, o ktorých sa tam starajú.
Odtiaľ si so svojim sprievodom šiel pozrieť rožňavskú katedrálu Nanebovzatia Panny Márie, t. č. ešte stále s dvojfarebnou fasádou – starým aj novým náterom. Jej správcom je tunajší Rímskokatolícky farský úrad. Vnútri ho privítal dekan Rastislav Polák.
Na záver svojho výjazdu do Rožňavy Daniel Lipšic diskutoval so skupinkou podnikateľov v priestoroch firmy GRM-TRADE, kde ho privítal jej konateľ Gabriel Róžai.
Nová väčšina (NOVA) bude mať svoju volebnú premiéru už túto jeseň, keď si budeme voliť županov a krajských poslancov. Volebný obvod (okres) Rožňava má v 57-člennom krajskom parlamente 5 mandátov. „Postavíme vlastných kandidátov, troch mám už vytipovaných, no nevylučujem ani koalíciu s OKS,“ uviedol Róbert Beník.
Lipšic do okresu zavítal už v minulom roku, keď sa stretol so svojími priaznivcami na grilovačke v Rejdovej. Prítomní tam boli aj podpredsedovia OKS Tibor Takáč a Ivan Kuhn, ktorého podporil v doplňujúcich voľbách primátora Rožňavy.
Foto: infoRoznava.sk / Michal Valaštek 
Súvisiace články:
Lipšic griloval v Rejdovej (+ video)
Na katedrálu dali takmer najmenej

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery