Kuhn sa stal podpredsedom OKS

Ondrej Dostál je novým šéfom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Vo funkcii vystriedal doterajšieho predsedu Petra Zajaca. Dostálovými podpredsedami sa stali Zuzana Dzivjáková a Tibor Takáč z Rožňavy – tí boli nimi aj doteraz, a od soboty aj Martin Mlýnek a Ivan Kuhn, poslanec MZ v Rožňave. Rozhodol o tom Republikový snem strany v Bratislave.
Petra Zajaca zvolili delegáti snemu za čestného predsedu OKS. Pridal sa tak k jednej z vedúcich osobností Novembra 1989 Fedorovi Gálovi, ktorý funkciu čestného predsedu zastáva od roku 2008.
OKS podľa Dostála nepodľahla ilúziám o tom, ako sa zmenili Robert Fico a jeho Smer-SD. „Zmenená mediálna prezentácia neznamená zmenu podstaty ich politiky. Smer bude aj naďalej slúžiť záujmom svojich mecenášov v pozadí,“ vyhlásil Dostál s tým, že červená vláda jednej strany je škodlivá pre Slovensko a OKS jej bude dôsledne pozerať na prsty.
Dostál tvrdí, že jeho strana je programovou alternatívou pre ľudí, ktorí nepotrebujú istoty od štátu. „Pre ľudí, ktorí sa chcú sami starať o seba a svoje rodiny a chcú, aby im štát čo najmenej zasahoval do ich životov a do ich práce alebo podnikania,“ zdôraznil.
Dodal, že OKS je otvorená spolupráci s tými politickými stranami napravo od stredu, s ktorými ju bude spájať programová blízkosť a jasne odmietavý postoj k vláde Smeru-SD a jej politike. Zároveň uviedol, že jeho strana bude venovať zvýšenú pozornosť svojmu pôsobeniu v komunálnej a regionálnej politike.
Foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Slovensko potrebuje parlament regiónov