Kuhn: Pre zmenu musíme urobiť oveľa viac

O stručné zhodnotenie výsledkov volieb sme požiadali všetkých kandidátov na post primátora Rožňavy. Ako prvý nám zaslal svoje vyjadrenie Ivan Kuhn (OKS).
„Som sklamaný z volebnej účasti. Pred štyrmi rokmi bola volebná účasť v Rožňave 42 %, pred ôsmimi 41 %. Štyri roky som počúval sťažnosti na zlé fungovanie mesta a o tom, ako je potrebné urobiť zásadnú zmenu. Ale keď mali občania šancu túto zmenu spraviť, dve tretiny z nich túto možnosť nevyužili,“ uviedol.
Najbližšie štyri roky sa podľa neho nemôžu sťažovať, ako to v meste vyzerá, pretože svojou apatiou a neúčasťou na voľbách k tomuto stavu prispievajú.
„K volebným urnám prišli predovšetkým tí, ktorým doterajší spôsob fungovania mesta vyhovuje a tí rozhodli,“ zdôraznil.
„Voľby boli demokratické a slobodné, ich výsledok rešpektujem a gratulujem Pavlovi Burdigovi k víťazstvu,“ uviedol ďalej.
„Ďakujem všetkým voličom, ktorí odovzdali hlas kandidátom Občianskeho klubu. Vašu dôveru si veľmi cením a dáva mi silu do ďalšej poslaneckej práce. V tejto chvíli sa však musíme zmieriť s tým, že v Rožňave tvoríme menšinu,“ pokračoval.
Je odhodlaný pokračovať v práci, ktorú začal pred štyrmi rokmi.
„Na to, aby sme v Rožňave dosiahli skutočnú zmenu, budeme musieť v najbližších štyroch rokoch urobiť spoločne oveľa viac,“ uzavrel Kuhn.
SÚVISIACE ČLÁNKY: Burdiga je podľa očakávania opäť primátorom (kompletné výsledky volieb)
Foto: infoRoznava.sk / I. Kuhn volil v budove mestského úradu
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery