Kto získa pozemky za tehelňou?

za-tehelnou-5.JPGTak by mohla znieť otázka poslancom, keďže na predposlednom riadnom zasadnutí schválili uznesenie, podľa ktorého malo mesto pozemky zhodnotiť vybudovaním inžinierskych sietí a až potom ich predávať. 12 stavebných parciel bolo pôvodne navrhnutých na predaj po 450 Sk za m2 a za rovnakú cenu boli hneď vedľa predané v tichosti 3 parcely ešte začiatkom roka. Už sa na nich stavia.
za-tehelnou-1.JPGza-tehelnou-2.JPGza-tehelnou-3.JPGza-tehelnou-4.JPG
Teraz mesto nechalo vec bez povšimnutia. Existuje totiž štúdia, podľa ktorej by sa malo namiesto rodinných domov postaviť športové centrum so všetkým komfortom. Aj s tým, že ľudia v pozadí tohto zámeru, blízki strane SMER-SD, hľadajú, tak povediac do partie, ochotných (a naivných?) investorov, ktorí by ich „buď fit“ akciu finančne potiahli.
Rožňava pritom dodnes nemá dobudované roky existujúce kúpalisko, zimný štadión a investície by nutne potreboval aj staručký futbalový štadión. O nevyužitom dopravnom ihrisku nevraviac. Prečo sa konečne nepostarať o túto prirodzenú zónu športu a oddychu? Navyše, osadiť priamo do tichej obytnej zóny veľkolepé športové centrum s podzemnými garážami je dosť neobvyklé. Pravdaže iba ak je za tým čokoľvek iné, než samotný šport…
Belo Hefler

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli