Kotleba chce bagrom zrovnať stavby v osade

Župan Banskobystrického kraja Marian Kotleba (ĽS Naše Slovensko) si chce z darov občanov kúpiť veľký bager, aby mohol zbúrať nelegálne obydlia, ktoré stoja na jeho pozemkoch v Krásnohorskom Podhradí. Informuje o tom denník Sme.
Na tento účel si zriadil súkromný účet, kde dary prijíma. Podľa denníka Sme si vyslúžil niekoľkokrát standing ovation od päťdesiatky priaznivcov, keď prijímanie darov zdôvodňoval pred poslancami župy.
Kotleba má na liste vlastníctva v katastri obce uvedené trvalé trávnaté porasty o celkovej výmere 3 069 m2. Po požiari hradu mu ich predal miestny občan Štefan Szaniszló.
Tamojší rómsky vajda Ľudovít Gunár v septembri 2012 povedal, že majiteľ pozemkov nejde likvidovať nijaké chatrče, ani smetisko, ale ide „ o tri riadne murované domy s betónovými základmi v zemi a nie nejaký odpad.“ Starosta obce Peter Bollo (Most) vtedy konštatoval, že Kotleba len rozdúchava emócie. „Príde, rozvášni ľudí a odíde, no problém sa nevyrieši.“
Medzi známých politikov, ktorí chceli na riešenie problémov použiť ťažkú techniku, patril aj Ján Slota, bývalý predseda SNS. Zrovnaním Budapešti tankami sa vyhrážal v roku 1999. Za zverejnením tejto nahrávky stojí vtedajší novinár rádia Twist Karol Lovaš, ktorého nedeľné zamyslenia si môžete prečítať v našej rubrike BlogFórum.
Foto: Archív InfoRožňava.sk
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery