Kiska navštívil dobšinské centrum Detstvo deťom

V piatok popoludní navštívil prezident republiky Andrej Kiska v rámci svojich výjazdov do regiónov Detský domov v Dobšinej . Neskôr sa zastavil v priestoroch centra občianskeho združenia Detstvo deťom, ktoré otvorili známe dobšinské učiteľky – Eleonóra Liptáková a Erika Polgáriová. Informuje o tom portál Mestodobsina.sk.
„Som veľmi rád, že tu sú ľudia, ktorí síce hundrali, no hundrali oprávnene, ale čo bolo najdôležitejšie, že sa pustili do niečoho, čo je podľa mňa zásadný krok, ako sa dá tento problém riešiť,“ uviedol prezident na stretnutí v centre.
DSCF1270
„Keď sme sa stretli pred vyše dvoma rokmi, vedel som, že sú to baby, ktoré niečo dokážu. Baby nesklamali, sme tu. Bol som tu aj pred rokom na otvorení. Sú veci, ktoré nemôžeme nechať na spoločnosť a musíme ich zobrať do vlastných rúk,“ pokračoval Kiska.
„Keď sa tak všetci dobrí ľudia v našej krajine takto zaangažujú, naša krajina dokáže veľmi veľa,“ dodal na záver krátkeho príhovoru.
Po krátkom kultúrnom programe prezident obdaroval deti, s prítomnými pedagógmi potom diskutoval o problémoch, týkajúcich sa ich práce. V Dobšinej chýba vyše 70 miest pre škôlkarov, pre nedostatok miest deti zostávajú doma.
DSCF1260
Prezidenta zaujímala aj podpora zo strany mesta. Učiteľka Eleonóra Liptáková uviedla, že primátor bol veľakrát pozvaný, no nebol ani minulého roku. „Bola ponuka priamo z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, dokonca z ministerstva – komunitné centrum. Bol by prešiel projekt pre Dobšinú a nebol záujem.“
051214_2c
Stretnutia s prezidentom sa v centre OZ Detstvo deťom zúčastnila vedúca odboru kultúry Anna Macková. Ešte úradujúci primátor Dobšinej a poslanec KSK Karol Horník (Smer-SD), ani prednosta mestského úradu neprišli.
Foto & Video: Mestodobsina.sk a Kancelária prezidenta SR

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery