Keď sa iniciatíve medze nekladú

ROŽŇAVA – Mestá hľadajú v súčasnej finančnej kríze všetky dostupné možnosti, aby financovanie svojich zákonných povinností dokázali zabezpečiť v potrebnej miere. Napríklad aj predajom tzv. prebytočného majetku.
Na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Rožňave minulý štvrtok sa podujal hľadať riešenie aj poslanec Ján Lach (Most-Híd), ktorý sa stal poslancom ako náhradník v jeseni 2011 po tom, čo sa svojho mandátu vzdal Viktor Baláž (Nez.). Do majetku mesta s výhľadom na predaj navrhoval získať nehnuteľnosti vodárenskej spoločnosti.
„Mesto je akcionárom Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS). Tá disponuje majetkami na jeho území, ktoré nevyužíva,“ prihlásil sa v diskusii na záver rokovania zastupiteľstva. „Mesto by mohlo preveriť možnosť nadobudnutia týchto nehnuteľností do majetku mesta. Konkrétne ide o vodooberné zariadenie na potoku Lúč a bývalé sídlo VVS na Betliarskej ceste.“   
Svoje sídlo VVS však predala už pred piatimi rokmi, keď sa presťahovala do nových priestorov na Štítnickej ulici. Informácie o nehnuteľnostiach a ich vlastníkoch sú verejne dostupné aj na internete prostredníctvom stránky Katasterportal.sk.
Odkaz na video záznam RVTV z rokovania poslancov k predmetnému bodu – kliknite sem
Foto: Acrhív infoRoznava.sk   
Súvisiace články: Šum o potápajúcej sa rožňavskej Concordii

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery