Nervozita v zastupiteľstve narastá

ROŽŇAVA – So zhoršujúcou finančnou situáciou mesta sa nervozita čoraz viac prejavuje aj počas rokovaní Mestského zastupiteľstva v Rožňave.
Už v minulosti zazneli rôzne vzájomné narážky poslancov, najmä zo strany tzv. Klubu nezávislých voči mladším poslancom, ktorí sa ujali mandátu v r. 2010 na svoje prvé volebné obdobie.
Počas štvrtkového rokovania zastupiteľstva v diskusii o návrhu na rozšírenie zoznamu prebytočného majetku mesta vhodného na predaj sa prihlásil o slovo aj poslaňec Ľudovít Kossuth (Nez.). Na poslancov apeloval, aby z tohto návrhu bola vyškrtnutá budova klubu, ktorá je v miestnej časti Nadabulá jedinou, kde sa môžu konať aj voľby.
Namietal tiež skutočnosť, že v minulosti nebol dostatočne presne prevedený majetok mesta do katastra nehnuteľností. „Zabudneme na objekt, ktorý existuje, napr. kino,“ rozčuľoval sa. „Kto na mestskom úrade spackal to, že ku kinosále nemáme právo prechodu. Kinosála neexistuje, hanba!“
V tej chvíli sa z druhej strany rokovacej sály zastupiteľstva zrejme ozval smiech, načo dodal: „No tak smejte sa! Nerozumiete mi? Treba to lopatistickejšie povedať alebo čo treba?! Robíte tu zo mňa šaška a ešte takí sopliaci!“
„Ukludnime si svoje emócie,“ upokojoval poslancov záastupca primátora Pavol Burdiga (Most-Híd), ktorý rokovanie v neprítomnosti primátora viedol.
„Ja sa ospravedlňujem kolegovi Kossuthovi, ale keď som sa cítil byť poctený označením, že patrím k tým sopliakom, mňa to celkom potešilo,“ kontroval mu poslanec Ivan Kuhn (OKS). Zároveň sa ospravedlnil, že počas svojho vystúpenia jedol. Podľa kandidátnych listín z r. 2010 je však medzi oboma poslancami vekový rozdiel len 11 rokov.
„Nechápem tiež pozíciu poslanca Kossutha. Dali mi vedieť z Nového času, keď tu za mnou boli, že zastupuje teraz chorého riaditeľa TSM Deményho. Ako dokáže v ôsmich hodinách stihnúť byť aj poslancom, aj robiť technický dozor pri rekonštrukcii námestia, zastupovať svojho riaditeľa a ešte robiť naplno svoju prácu v TSM?“ – poznamenal pre infoRoznava.sk dnes už celoslovensky známy rožňavský hudobník – betonár Milan Capák.    
Odkaz na video záznam RVTV z diskusie poslancov k predmetnému bodu – kliknite sem
Foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Poslanec dal hlasovať o kolegovi
Šum o potápajúcej sa rožňavskej Concordii
Tráva po kolená nás dostáva do kolien
Pozor, schne betón! 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery