Keď príde Kali

Keď príde minister do malého mesta ako je Štítnik, pre mnohých to musí veľa znamenať. Najmä pre hasičov, ktorým odovzdal nové auto. A ja sa ani nečudujem. Keď chodil na MDŽ, mamičky v kulturáku sa nesmierne vytešovali. „Príde aj Kali,“ vysvetľovali svojim deťom. „A kto je Kali?“ pýtali sa deti. „Však ten bradatý ujo, ktorého vídame v správach v televízii.“
Často sa mi stáva, že ľudia vnímajú televízne ikony úplne inak, ako tí, ktorí s týmito ikonkami občas prichádzajú do styku. Aj preto možno niektorí bežní smrteľníci na Kaliho nedajú dopustiť a ešte mu aj s radosťou zatlieskajú. Stačí šampanské, milý úsmev a zopár vtipov. Kali je vlastne akýsi prototyp hrdinu, ktorý to s ľuďmi vie.
A prečo? Lebo akonáhle sa niečo deje, ihneď pribehne na miesto činu a už je aj vo svojej pracovnej veste alebo v bunde v akcii. Zakaždým príde osobne, popýta sa a niečo zanechá.
Možno aj preto dostal na pamiatku od hasičov zo Štítnika malé požiarnické auto. Aj to svedčí o našej východniarskej pokore a vďačnosti. A myslím to bez štipky irónie.
Takíto sme. Lebo príde Kali, vystrieka šampanské a my tlieskame. Necháme naše deti, nech len recitujú a ešte sa aj vyfotíme. Sme vďační za niečo, čo by malo byť v tejto spoločnosti prirodzené. Aj hasičská technika, či policajné autá v prípade, že sú nevyhnutnosťou. Príde mi však vtipné kvôli tomu nechať nastúpiť celé námestie hasičov či policajtov a odovzdávať im kľúče priamo z mäkkého vankúša. A ktovie, koľkí z nich si na tom námestí musí postáť aj napriek svojej nevôli.
Kali je jednoducho super. Vie, ako na to. Je takmer ako Napoleon, ktorý „bojuje“ s vlastnými a za vlastných na jednom poli.
Petra Nagyová
******************
V rubrike BlogFórum zverejňujeme názory autorov, ktorí sa chú s nimi podeliť s našími čitateľmi. Posielajte nám ich na redakčný email redakcia@inforoznava.sk   

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery