Keď bulvár analyzuje

korzar2_new3.gifV utorok 13. septembra priniesli regionálne noviny Gemerský Korzár svoju pravidelnú rubriku Týždeň v Gemeri – klikni tu. Autorka Stela Krausová sa v nej zamýšľa nad serióznosťou internetovývh médií v súvislosti s informovanosťou o nedávnej vražde v Rožňave.
Vo svojom príspevku okrem iného uvádza: Internetové médiá sa v sobotu priam hystericky predbiehali v podávaní informácií o tom, ako k vražde došlo, a to už pár hodín po jej zverejnení. A aj tak sa tam objavili bludy a dezinformácie.
Nuž, presne o to ide. Internetové médiá majú naozaj výhodu informovať, na rozdiel od tých tlačených, ihneď. To azda autorku nepoburuje. Že či to bolo „priam hystericky“, posúdi každý čitateľ sám.
Mimochodom ako inak o tom asi vie autorka, ak nie práve tým, že čítala internetové stránky? Nuž ale prečo, ak sa tam objavili „bludy a dezinformácie“?
Pokiaľ je nám známe, internetové noviny sú tu len jedny – Inforoznava.sk. Všetky správy ohľadne vraždy sme priniesli presne v znení a v časovom slede tak, ako sme ich priebežne dostávali. Od koho? Od polície, pani redaktorka!
Pokiaľ však cieľom onoho pokusu o recenziu „internetových médií“ mal byť iný portál, treba potom uviesť, ktorý presne a nie paušalizovať. Lebo rovnako tak by sme mohli odsúdiť paušálne bulvárne médiá, medzi ktoré sieť denníkov Korzár nepochybne patrí.
Redakcia_

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli