Kandiduje aj primátor Rožňavy

DSCF5667Na prvom zasadnutí Volebnej komisie Košického samosprávneho kraja, konanom vo štvrtok 3. októbra, zložili jej členovia sľub do rúk predsedu KSK Zdenka Trebuľu.
Žrebom si zvolili predsedníčku Janu Rubickú (Nová väčšina – Dohoda) a podpredsedu Petra Semana (KSS).
Členov do komisie delegovalo 26 politických strán a koalícií. Sídlo Volebnej komisie KSK je v budove Úradu regionálnej samosprávy a sídla 11 obvodných volebných komisií sú v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kraja.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa v tomto roku uskutočňujú štvrtýkrát a po tretíkrát za ich organizáciu a priebeh zodpovedajú samosprávne kraje spolu s úradmi štátnej správy a Štatistickým úradom Slovenskej republiky.
Volebná komisia usmerňuje činnosť obvodných volebných komisií a okrskových volebných komisií, rozhoduje o sťažnostiach na postup obvodných volebných komisií, preskúmava kandidačné listiny a registruje kandidátov, a zisťuje a overuje celkové výsledky volieb v samosprávnom kraji.
Členmi Volebnej komisie KSK sú:
Jana Bandurová, Demokratická strana / Gabriel Bischof, Občianska konzervatívna strana / Stanislav Blahús, Slovenská národná strana / Peter Greguš, SMER – Sociálna demokracia / Valentína Hambalková, Strana moderného Slovenska / Dušan Hudák, Ľudová strana Naše Slovensko / Peter Kolár, Sloboda a Solidarita / Miroslav Pilčík, Priama demokracia / Jana Rubická, Nová väčšina – Dohoda / Peter Seman, Komunistická strana Slovenska / Ľuboš Stolárik, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko / František Ténai, 7 statočných- regionálna strana Slovenska / Vladimír Tot, Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana / Štefan Zachariaš, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja
Most v koalíci s KDH a SDKÚ-DS
Kandidátne listiny podalo v Košickom samosprávnom kraji 26 politických subjektov a 73 nezávislých kandidátov. Spolu sa o poslanecký mandát uchádza 403 kandidátov, z toho 330 kandidátov za politické subjekty a 73 nezávislých.
Na post predsedu Košického samosprávneho kraja bolo podaných desať kandidátnych listín, z toho osem podali politické subjekty a dve nezávislí kandidáti.
Do 15. októbra zašle Volebná komisia KSK zoznam kandidátov podľa volebných obvodov Ústrednej volebnej komisii a obvodným úradom na území samosprávneho kraja.
Post poslanca Zastupiteľstva KSK doteraz zastávali traja poslanci za stranu Smer-SD – Ján Babič (3 769 hlasov), Štefan Bašták (3 129 hlasov) a Karol Horník (2 747 hlasov ), ďalej Gejza Milko (2 906 hlasov), ktorý kandidoval za ĽS-HZDS a SZS, a podžupan Ján Szöllös (2 596 hlasov) za Stranu maďarskej komunity (SMK). Všetci menovaní opätovne kandidujú, poslanec Milko teraz už za stranu Smer-SD.
O post poslanca v krajskom parlamente sa bude uchádzať aj rožňavský primátor Pavol Burdiga za koalíciu strán Ľudovej platformy – KDH, Most a SDKÚ-DS. Z rožňavských komunálnych politikov kandidujú taktiež poslanci Ján Lach (KDH, Most, SDKÚ-DS), Matúš Bischof (OKS) a Ivan Kuhn (OKS), ktorý kandiduje súčasne aj na post župana.
Kandidáti na predsedu Košického samosprávneho kraja:
Rudolf Bauer (KDS), Jaroslav Džunko (nezávislý), Marek Ďuran (ĽSNS), Vladimír Gurtler (7 statočných), Jozef Holečko (nezávislý), Ivan Kuhn (OKS), Rastislav Masnyk (SaS, SDKÚ-DS), Dominika Palaščáková (Nova), Lukáš Sisák (KSS), Zdenko Trebuľa (Smer-SD, Most, SMK)
Kandidáti na 5 poslaneckých mandátov za Volebný obvod (okres) Rožňava, doplnený o mená za Ľudovú platformu tak, ako ich zverejnil v piatok denník Sme.sk:
Bez názvuza koalíciu KDH, Most, SDKÚ-DS: Pavol Burdiga, Ján Lach, Peter Bollo, Miloš Gallo Barnák, Božena Cmorová
za OKS: Matúš Bíschof, Ivan Kuhn
za Nova: Jozef Kováč, Izabela Hurajtová
za Smer-SD: Ján Babič, Štefan Bašták, Karol Horník, Gejza Milko
za SMK: Ferenc Porubán, János Szöllös, Beáta Bekeová
za SNS: Peter Pamula, Milan Mlynár
Pozn. red.: Uvedený zoznam kandidátov na poslancov krajského zastupiteľstva nie je úplný a je len neoficiálny, Volebná komisia KSK oficiálne ešte mená zaregistrovaných kandidátov nezverejnila. Na základe telefonickej požiadavky primátora Rožňavy sme v zozname upravili mená Pál Burdiga a Péter Bollo, zverejnené na Sme.sk, na Pavol Burdiga a Peter Bollo.
Odkaz na stránku KSK – Voľby 2013
Odkaz na stránku Štatistického úradu SR – Výsledky volieb v r. 2009
Foto: Archív infoRoznava.sk / Pavol Burdiga sa uchádza o post krajského poslanca, Ivan Kuhn aj o post predsedu KSK

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery