Jubilejný výstup na Volovec

DSC_03651V sobotu 5. januára sa uskutoční už 35. ročník novoročného výstupu na Volovec. Organizázormi výstupu sú Klub slovenských turistov Volovec Rožňava, Mesto Rožňava a Obec Čučma.
Prezentácia účastníkov bude od 7.30 do 8.30 hod. na autobusovej stanici v Rožňave.
Trasa je naplánovaná nasledovne: Čučma – nad Soľnou – Malá skala – Skalisko (1293 m) – chata Volovec – kultúrny dom v Čučme (zelená TZT)
Účastníci výstupu budú prepravovaní mimoriadnymi autobusmi z autobusovej stanice v Rožňave od 7.30 do 8.30 hod. Dovoz účastníkov výstupu z Čučmy do Rožňavy bude zabezpečený kyvadlovou dopravou v čase od 13.30 do 16.00 hod.
Účastnícky poplatok je stanovený vo výške 2,50 Eur pri prezentácii (aj na chate Volovec) a zahrňuje odznak, vlajku a prepravu autobusom.
Príhovor na Skalisku by mal byť o 11- tej hodine. Na záver podujatia (o 16-tej hodine) bude v Kultúrnom dome v Čučme podávaný teplý čaj.
Počas trvania akcie bude zabezpečená zdravotnícka služba len po vyznačenej trase, na ktorej sa účastníci výstupu riadia pokynmi usporiadateľov. Organizátori tiež upozorňujú, že podujatia sa každý zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť.
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články: Na výstupe bolo takmer osemsto ľudí

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery