Jacko, kráľ popu, je mŕtvy

JAZ2c0335_jackoKráľ popu Michael Jackson je mŕtvy. Autor hitov Thriller či Black or white vo veku 50 rokov skonal na zlyhanie srdca.
Spravodajská televízia BBC informovala o hospitalizácii slávneho speváka v Los Angeles po tom, čo Jackson utrpel zlyhanie srdca.
Podľa webovej stránky TMZ.com, ktorá sa špecializuje na život celebrít, privolali záchranárov do Jacksonovej vily v Holmby Hills vo štvrtok o pol jednej popoludní.
Podľa denníka Los Angeles Times aj spomenutého webu už spevák nedýchal, keď záchranári dorazili do jeho domu a museli ho oživovať.
Kapitán Steve Rudy z losangeleského hasičského zboru informoval, že centrála služby rýchlej zdravotníckej pomoci prijala telefonát z Jacksonovho domu na tiesňovú linku 911 okolo 12.26 miestneho času.
V času príjazdu zdravotníkov spevák údajne už nedýchal. Ruda upresnil, že lekári sa snažili na mieste Jacksona resuscitovať, potom ho prepravili do nemocnice.
Zatiaľ nie je jasné, aký lekársky zákrok spevák podstúpil. Jeho hovorca doposiaľ prípad nekomentoval.
Noviny najprv prinášali informácie o tom, že Jackson skončil v kóme. Následne sa však objavili informácia o jeho smrti.
„Popovú hviezdu Michaela Jacksona vyhlásili lekári za mŕtveho po tom, ako ho v kóme priviezli do nemocnice. Times to potvrdili viaceré oficiálne zdroje,“ uviedla stránka Latimes.com s tamojším časom 15.13 (štvrtok 25. júna 2009).
Michael Jackson vypredal pred pár mesiacmi päťdesiat koncertov v Londýne, ktoré mali byť jeho veľkým a posledným návratom na koncertné pódia. Prvé vystúpenie ho čakalo už 13. júla.
Informujú o tom svetové agentúry. Čítať viac
Súvisiace články:
Posledné minúty Michaela Jacksona: Preboha, on nedýcha!  
Svet smúti za kráľom popu: Reakcie celebrít na smrť Michaela Jackosna
Michael Jackson jako jeden z mála změnil tvář populární hudby
 
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery