RVTV odvysielala záznam diskusie

Rožňavská televízia RVTV, vlastnená mestom, odvysielala v utorok podvečer záznam diskusie kandidátov na primátora, ktorú v pondelok zorganizoval študentský parlament.

Podujatie skončilo hádkou, keďže časť prítomných chcela diskutovať ďalej a dožadovala sa vysvetlenia, prečo RVTV, financovaná z rozpočtu mesta, neodvysiela naživo diskusiu zo štúdia tak, ako po iné roky.

Konateľ RVTV Peter Benedikty, ktorý zabezpečoval réžiu záznamu, už predtým oznámil, že diskusiu nezrealizujú „z technických a personálnych dôvodov„.  Na otázku, akých presne, neodpovedal.

Záznam z utorňajšej diskusie, zverejnený na americkom serveri YouTube, označil logom RVTV, prekrývajúcom obraz, a doplnil bežiacim titulkom s upozornením na autorské práva.

Základnou podmienkou služby YouTube je však odovzdanie diela, tzn. každý, kto si tam vytvorí účet a nahrá video, súhlasí s tým, že je sprostredkované všetkým užívateľom služby prostredníctvom jej prehrávača.

„Pri zasielaní alebo zverejňovaní obsahu na YouTube udeľujete každému užívateľovi služby celosvetovú, nevýhradnú a bezplatnú licenciu k prístupu k vášmu obsahu prostredníctvom služby a k použitiu, reprodukcii, rozširovaniu, vytvoreniu odvodených diel, zobrazovaniu a predvádzaniu takého obsahu v rozsahu umožnenom funkciami služby,“ uvádza sa okrem iného v podmienkach.

Zverejňovanie videí na YouTube je bezplatné, prostredníctvom tejto služby sa už dá dokonca vysielať naživo.

Reprofoto: infoRoznava.sk

SÚVISIACE ČLÁNKY: Kandidáti na primátora diskutovali v rozhlase

Záznam RVTV z predvolebnej diskusie s kandidátmi na primátora

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "RVTV odvysielala záznam diskusie"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.