Inforožňava live

Inforoznava.sk nie sú len písmenká a množstvá zdrojového kódu. Sú to hlavne ľudia -vy, my – naše a vaše radosti, starosti a predstavy, ktoré sa nie vždy zmestia na portál. Rubrika IR NAŽIVO chcela a chce tento priestor vypĺňať.
Onlajn „Jing“ a offlajn „Jang
Tie dva konce jedného povrazu – redakcia a čitatelia – sa v „offline-móde“ stretávajú zriedkakedy. Na linke spolu síce takmer denne slušne súhlasia, vášnivo nesúhlasia, capslockovo kričia, zátvorkovo sa smejú či smútia, no jeden často nevie, kto ho práve jemu po/proti srsti okomentoval a druhý netuší ako a kým sa varí to, čo práve na portáli „buble“.
„Online- život“ je síce zdanlivo pestrý, vo svojej prapodstate však neskutočne obmedzujúci. Po sieti sa strácajú emócie a „veškeré“ sociálne správanie, unikajú mnohé témy a zážitky, vnútorný pocit prežitého chradne.
Akékoľvek internetové noviny, „púhym“ káblom odpojené od čitateľov, sú smutnými novinami. Tak, ako nežijeme len po „dráte“ naše osobné príbehy, nechceme s vami len po „dráte“ žiť ani príbeh portálu inforoznava.sk. Aj preto vznikla IR NAŽIVO.
Kultúrna emócia
Ako platformu na naše – vaše spoločné „sessions“ sme si zvolili kultúru. O tom, že rozmanitá kultúra je (nielen) v Rožňave nedostatkovým tovarom, sa sporiť nemusíme – to je však len jedna strana mince a povedzme si pravdu, je už dosť ošúchaná.
Jej rub je o niečo príťažlivejší. Práve totiž dokáže to, čo častokrát a pochopiteľne nevie internet – a teda dotýkať sa každého z nás zvnútra, zanechať intenzívny pocit. A ak je práve pocit (a nie chlieb ;o) tou esenciou, ktorou je človek živý, potom je hľadanie kultúrnej emócie pre naše mesto akoby našou spoločnou povinnosťou. Rubrika IR NAŽIVO mala a má byť malým ale pevným kamienkom do tejto mozaiky.
Pol sviečky na torte by sme sfúkli
Všetko to vlastne v septembri 08‘ začal Erik Groch – najprv jeho Píšťalkár, ktorý sa u nás skamarátil s Malým princom, potom ním samotným prednášaná poézia, s ktorou sme sa skamarátili my všetci. Sviežou modernou nás ofúkol Michal Hvorecký, aby nás opäť k tradíciám vrátil Daniel Pastričák. Nostalgicky nás rozoskákala Slobodná Európa a na zem vrátili Živé kvety. „Nežne“, no dôrazne to na nás naposledy vybalil Jan Kryl.
V túto sobotu (18. 4. 2009) IR NAŽIVO pokračuje.
Poďte s nami aj naďalej sledovať a spoluvytvárať jej príbeh.
Tentoraz s Fedorom Gálom.
Foto: Inforoznava.sk / Na snímke Daniel Pastirčák 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery