Infokanál ponechajú v ponuke

img-8536[1]Minulý týždeň sa uskutočnilo stretnutie s hovorcom spoločnosti UPC Jaroslavom Kolárom, na ktorom konateľka mestskej televízie RVTV Alžbeta Palcsóová a predseda jej dozornej rady, poslanec Radoslav Kovács, hovorili o ďalšom fungovaní informačného kanála, prostredníctvom ktorého televízia vysiela.
Informoval nás o tom hovorca mesta Peter Gallo.
Ako ďalej uviedol, hovorca UPC na tomto stretnutí potvrdil, že tzv. infokanál bude naďalej zaradený do základného programového balíka UPC. „Ohrozené teda nie je ani vysielanie priamych prenosov zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Rožňave,“ uviedol Gallo.
UPC, ktorá na jeseň kúpila celú distribučnú sieť od spoločnosti KID Poprad, plánuje v priebehu tohto roka rozšírenie digitálnych televíznych staníc a tiež svoje internetové a telefónne služby.
Priame prenosy môžu byť aj bez RVTV
Zisťovali sme, aký postoj má k existencii mestských médií, zvlášť televízií, nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS). Či ich tiež považujú za „primátorské hlásne trúby“ a či podľa TIS môžu byť v lokálnom prostredí zdrojom manipulácie verejnej mienky v prospech aktuálneho vedenia samosprávy, najmä pred voľbami.
„Podobne ako pri iných mestských firmách by malo mesto vstupovať do podnikania len ak nejestvuje dostatočná alternatíva na trhu,“ uviedol pre infoRoznava.sk Gabriel Šipoš, riaditeľ TIS. „V prípade spravodajstva to tak obzvlášť v menších mestách či obciach naozaj býva, čiže investovať do správ by samosprávy mohli, ale musia dávať veľký pozor na to, aby boli ich služby politicky nestranné a kvalitné, čo často býva problém.“
Ako ďalej dodal, na to slúžia pravidlá informovania, prístupu do médií, výberu a nezávislosti členov spravodajstva, ktoré by mali pomôcť vytvoriť z mestom vlastneného média ako tak prospešnú službu.
Priame televízne prenosy pre samosprávy ponúka aj infonet.tv. Ako sa uvádza na jej webovej stránke, počas 8 rokov odvysielali viac ako 3000 priamych prenosov. “Z Rožňavy nás doteraz nik neoslovil ohľadne zabezpečenia priamych prenosov zo zasadnutí zastupiteľstva,” uviedol pre náš portál v minulých dňoch Marek Turský. Jeho spoločnosti infonet.tv a Digitel sú jediné na Slovensku, ktoré komplexne zabezpečujú priame prenosy zo zasadnuti samospráv, či už miestnych, mestských alebo krajských.
Foto: Roznava.sk
Súvisiace články:
Prenos môže byť aj bez RVTV
Kto riadi mestskú televíziu?
RVTV sa podriadila vôli poslancov
Volebné štúdio RVTV 27. 10. 2012

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery