Hrozí jej obvinenie z podvodu?

Okolo zástupkyne prednostu Mestského úradu v Rožňave Ing. Ivety Gresa, nominantke SMK, sa už popísalo toho dosť v rôznych médiách. Najnovšie nás oslovil náš čitateľ, ktorému mala predať dom.
V komentári pod článkom Pé-eN-ka na kúpalisku? , je okrem iného uvedené, že „na pani Gresovu podávame trestné oznámenie prostredníctvom p. JUDr. Dubovského vo veci podvodu v hodnote 9.958 €. Pani Gresova túto sumu vylákala za účelom predaja domu, ktorý jej nepatrí.“
Navzájom sa mali dohodnúť na predaji, resp. kúpe malého domčeka na Jovickej ulici, ktorý záujemca chce využívať na podnikateľské účely. S pani zástupkyňou sa dohodli ešte v lete na vyplatení zálohy vo výške 300 tisíc korún.
Následne malo dôjsť aj k podpisu zmluvy, teda k samotnému predaju. To sa však nestalo. Záujemca dostal síce možnosť bezplatne užívať časť domu a zriadiť si tam svoju prevádzku, kúpnu zmluvu však podpísať pani zástupkyňa dosiaľ nemohla.
Dôvodom je, ako nám vysvetlila, fakt, že nehnuteľnosť je napísaná na jej neplnoletú dcéru, tzn. najprv musí súd určiť kolízneho opatrovníka a až ten môže zmluvu podpísať a predať dom.
Doba, ktorú záujemca čakal na podpis kúpnej zmluvy, sa mu zdala od jesene neprimeraná a tak požiadal o konanie svojho právnika – nezávislého poslanca Mestského zastupiteľstva JUDr. Juraja Dubovského.
„Ako advokát som viazaný mlčanlivosťou a preto sa vyjadrovať nebudem,“ reagoval pre Inforoznava.sk JUDr. Dubovský.
Ako právny zástupca 3. marca vyzval listom pani zástupkyňu na uzavretie dohodnutej kúpnej zmluvy do 13. marca. Ak sa tak nestane, hrozil jej vymáhaním dĺžnej sumy /vyplatenej zálohy 9.958 €/ súdnou cestou „pre podozrenie z trestného činu podvodu.“
Pani zástupkyňa pre Inforoznava.sk uviedla, že súd vo veci kolízneho opatrovníka jej dcéry, vlastníčky predmetnej nehnuteľnosti, už rozhodol, čaká len na doručenie písomného uznesenia, o čom informovala právneho zástupcu záujemcu. Ten jej predĺžil lehotu na splnenie dohodnutého predaja, alebo vrátenia peňazí z 13. marca do piatku 27. marca.
Podľa našich informácií si dom medzitým boli obzrieť aj cudzí ľudia, čo by nasvedčovalo, že je ponúkaný na predaj a že pri výhodnejšej cenovej ponuke ho možno získa niekto celkom iný, než pôvodný záujemca. Tomu tak bude môcť pani zástupkyňa vrátiť v lete zaplatenú zálohu.
V stredu sme za pani zástupkyňou zašli, keďže na tri naše emaily, ktoré dostal v kópii aj primátor mesta, nereagovala. Stretnutie poznačil na začiatku malý incident, keď bez vysvetlenia vykázala nášho fotografa zo svojej pracovne. Neskôr sa za to ospravedlnila.
Ponúkli sme jej obsiahly rozhovor pre portál Inforoznava.sk, aby tak mohla vysvetliť verejnosti doteraz známe kauzy okolo svojej osoby a viacej predstaviť svoju pracovnú pozíciu vo vedení mesta. Či sa tak Ing. Iveta Gresa rozhodne, keďže niektoré veci považuje za čisto súkromnú záležitosť, dozvieme sa podľa vzájomnej dohody do dvoch týždňov.
Zatiaľ nám môžete pre ňu posielať vaše otázky na redakčný email redakcia@inforoznava.sk, alebo prostredníctvom našej novej služby pre zasielanie anonymných odkazov – nájdete ju v hornej lište pod názvom ODKAZY PRE REDAKCIU.
Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk / Video: Matúš Bischof
V strede Ing. Iveta Gresa, zástupkyňa prednostu Mestkého úradu, prvý zľava Peter Legnár, šéf SMK a poslanec SMK v MsZ Arpád Laco  

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli