Hranie pre Smer aj Radičovú neľutujem

Na Pohode nehráme, lebo Michal Kaščák má s nami osobný problém – zahriakol som ho, keď pri pive urážal východniarov…
… a nazval ich debilmi, tvrdí v otvorenom rozhovore Karola Sudora pre SME spevák I.M.T. Smile Ivan Tásler. Celý rozhovor si môžete prečítať na Sme.sk kliknutím sem, tu je jeho časť:
Nemôžem v súvislosti s vami obísť ešte jedného človeka – Rytmusa, ktorý vulgárne a primitívne dourážal nielen vás, ale aj vašu mamu. Čo vtedy s vami tá skladba spravila?
Priznám sa, že som ju nikdy nepočul. Zároveň sa držím toho, že sa k týmto veciam nechcem vyjadrovať.
Ocenil by som, keby ste sa vyjadrili, hoci rozumiem, že na čosi také sa reaguje ťažko.
Slovensko zasiahla choroba primitivizmu, obmedzenosti, nízkosti, a tým vôbec nemyslím na smiešneho raperíka, ale ľudí, ktorým jeho konanie nevadí. To nie je o skladbe, v ktorej sa nadáva na mňa alebo na mne blízkych ľudí, ale o tom, že tu je veľa tých, ktorým neprekáža nízka úroveň správania sa. Keď si uvedomím, koľkým fanúšikom, dokonca dievčatám, sa páči, ako ten človek spieva, že by ich trtkal, ako sa im páči, že v tých skladbách ponižuje ženy, tak mi je z toho smutno. My sa tu bavíme o politikoch, o stranách, o Ficovi, a nehovoríme o zlých ľuďoch a primitívoch ako Rytmus a jeho hip-hopoví kumpáni. V tom žánri je fakt len pár výnimiek, ktoré za niečo stoja, trebárs Vec, ale ostatné je úplne zlé.
Oni rozprávajú o tom, že tu je hip-hop, ktorý vznikol na ulici. Nezmysel, taká ulica u nás reálne neexistuje. Tie ich pózy a slová sú smiešne bájky. Vravia, že ulica je v Petržalke. Hlúposť, veď tam chodím. Kde je to ich geto, kde je tá ulica, kvôli ktorej sa tak štylizujú? Dole v baráku? Tam, kde niekto predáva pervitín? Ten hip-hoper ho predáva osobne, že o ňom tak dobre vie? Celá tá ich Amerika a geto je blbosť, veď ide len o deti, ktoré majú bohatých rodičov, vozia sa na autíčkach a študujú na vysokých školách. Potom si doma oblečú bundy a myslia si, že sú raperi. Toto sú témy, o ktorých treba hovoriť, nie stále len o politikoch. Potom sa čudujeme, že ľudia sa stotožňujú s primitívmi ako ten, koho spomínate, mysliac si, že sú kúl. Pre mňa je to vyslovene desivé poznanie. Táto krajina to potom fakt môže rovno zabaliť.
Neuvažovali ste vtedy o žalobe?
Boli rôzne možnosti, žaloba bola jedna z nich. Stojí mi však za to zapodievať sa ním? Majú vôbec ľudia reagovať takto? Mám pocit, že nie. Zachoval som si svoju tvár a mám ksicht, na ktorý sa môžem pozerať do zrkadla. Skúste bojovať s hlúposťou a primitivizmom. Zistíte, že to nemá význam. Uspokojilo by ma asi len radikálne riešenie, ale také som nikdy nezvažoval, lebo by som sa znížil na jeho úroveň. To, čo spravil, bolo nepríjemné a žiadalo si to nejaké kroky, ale… Radšej som to teda nechal tak. Skôr ma udivilo, ako málo ľudí sa nad jeho konaním pozastavilo, koľkým to prišlo úplne v pohode. Smutné.
Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk
 Ivan Tásler o tom, prečo zišiel z pódia na jednom festivale
 

Rytmus – Ja budem hrešiť, hrešil som a hreším…

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery