Hovorkyňa stanovisko NDS potvrdila

V piatok minulý týždeň odvysielala Televízia Markíza vo svojom spravodajstve reportáž, podľa ktorej sa výstavba rýchlostnej cesty R2 zo Zvolena do Košíc, vrátane tunela pod Soroškou, odsúva o desaťročia.
Obrátili sme sa priamo na hovorkyňu Národnej diaľničnej spoločnosti Evu Žgravčákovú s otázkou, či to môže spresniť. Zaujímalo nás, kto o tom rozhodol a kto môže tieto plány, ak sú pravdivé, zmeniť.
„Národná diaľničná spoločnosť nerozhodla o odložení termínov a zachováva plánované termíny začiatku výstavby úsekov rýchlostnej cesty R2 v období po roku 2020,“ uviedla v krátkej reakcii.
Ako však dodala, hraničné roky začiatku výstavby, kedy podľa dodaných štúdií realizovateľnosti dôjde k naplneniu kapacity dopravy existujúcej cestnej infraštruktúry, sú v období až po roku 2035.
V pondelok 15. apríla odštartovala petícia občanov mesta a okresu Rožňava “za prípravu a zahájenie výstavby rýchlostnej cesty R2 v úseku Gombasek – Včeláre, vrátane tunela Soroška, od roku 2016″. Jej prvými signatármi sa stali primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most) a Peter Marko, bývalý zástupca primátora okresného mesta.
Petícia, ktorú spustili, dôvodí dlhodobou vysokou nezamestnanosť v meste a v okrese (do 25 %), čo sa podľa nich nezmení až do doby príchodu nových investorov do priemyselného parku a tento stav bez kvalitnej rýchlostnej cesty R2 bude pretrvávať.
Petícia bude trvať desať týždňov, na úrade vlády ju chcú odovzdať 29. júna.
V Rožňave môžete petíciu podpísať vo vestibule mestského úradu, alebo v kancelárii TIK-u na Námestí baníkov, prípadne si ju stiahnuť z odkazu, uvedeného nižšie a podpísaný petičný hárok potom doručiť petičnému výboru.
Foto: Vizualizácia Anz
Dokument na stiahnutie – Petičný hárok / Praktické pokyny k podpisovaniu petičných hárkov

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery