"Gupka" v akváriu života

Mestské divadlo ACTORES v Rožňave uvádza 4. premiéru vo svojej jubilejnej 15. divadelnej sezóne. Slovenskú premiéru hry Vasilija Sigareva „GUPKA“ si môžete pozrieť už túto sobotu, alebo potom v stredu – obe predstavenia začínajú o 19-tej.
Ako pre Inforoznava.sk uviedol jeden z účinkujúcich, Robert Kobezda, Gupka je malá akvárijná rybka, ktorá môže prežiť kdekoľvek, dokonca i v kanalizácii. „Našu zvláštnu hrdinku Tamaru tak i volajú – „Gupka“. Až do momentu, kým sa v jednoizbovom byte neobjaví muž – Paša, aby odhalil, čo je na osude „Gupky“ tragické a čo komické.“
Divadelná hra ponúka klasický manželský trojuholník s príbehom, ktorý sa môže stať kdekoľvek; v ktorejkoľvek krajine, meste, či v ktoromkoľvek obyčajnom byte.
Jej autor, Vasilij Sigarev /*1977/, je mladý ruský dramatik; predstaviteľ ruskej Novej Drámy; žne úspechy doma i v zahraničí; laureát niekoľkých divadelných ocenení.
V predstavení si zahrajú Jana Pilzová a.h., Róbert Kobezda a Michal Ďuriš a.h. O výprava, preklad a réžiu sa postarala Tatiana Masníková.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery