Fico obvinil Radičovú

Aktual. * Vyjadrenie I. Radičovej

„Predseda vlády SR Robert Fico žiada pani Radičovú, aby platenými provokatérmi nenarušovala pracovné povinnosti predsedu vlády a prezidenta SR Ivana Gašparoviča, ako sa dnes stalo pri mimoriadne dôležitom projekte prekládky rieky Nitra na účely rozšírenia ťažby hnedého uhlia,“ uvádza sa v platenej správe TASR. 
Ako sa ďalej vo vyhlásení Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR uvádza,“tieto platené provokácie sú práve v baníckom regióne o to trápnejšie, že zatiaľ čo pani Radičová brala baníkom peniaze, súčasná vláda SR a súčasný prezident SR sa vždy zasadzovali za udržanie ťažby hnedého uhlia a udržanie zamestnanosti v tomto regióne.“
Vyhlásenie na záver konštatuje, že „pani Radičová ukazuje svoju pravú tvár. V televízii a za podpory hercov hovorí o dialógu, avšak v skutočnosti necháva svojich podporovateľov, aby na internete uverejňovali najvulgárnejšie útoky na predsedu vlády a prezidenta republiky a plánované pracovné aktivity najvyšších ústavných činiteľov narušuje platenými provokatérmi, ktorí ani nevedia, čo držia nad hlavou.“
Ako však dosvedčuje video Sme.sk, dôvod prítomnosti demontštranta s nápisom „Okrádanie ako za totality, to je slovenská sloboda a demokracia“, dokonca Ficovho voliča, bol celkom iný – pôdu pre výstavbu hnedouhoľnej bane mu zabrali podľa jeho vyjadrení bez jednania.
Sme.sk: Fico obvinil Radičovú z platenia provokatérov
 
 
Vyjadrenie Ivety Radičovej:
Občania, ktorí sa domáhajú svojich práv, nie sú podľa Ivety Radičovej nepriateľmi štátu. „Je nebezpečné ich takto označovať. Starší pán prišiel o svoju pôdu podľa nového zákona bez náhrady. Stala sa mu krivda. Treba to riešiť. Že je mnou vyslaný, je výmysel,“ povedala dnes pre agentúru SITA Radičová, ktorá reagovala na tvrdenie premiéra Roberta Fica.
Na presmerovaní rieky Nitra sa dnes za chrbty premiéra Roberta Fica a prezidenta Ivana Gašparoviča postavil miestny občan s transparentom s nápisom Okrádanie ako za totality, to je slovenská sloboda a demokracia. Fico ho označil za aktivistu Ivety Radičovej. “Je to trošku také trápne divadlo, ktoré nám organizujú, ale my sme naučení aj na horšie veci,” skonštatoval.
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery