Gemfest bude v Dobšinej

V júni sa uskutoční už piaty ročník prehliadky populárnych hudobných skupín okresu Rožňava pod názvom GEMFEST 2009.
Ako nás informovala pani Božena Miháliková z Gemerského osvetového strediska v Rožňave, podujatie sa uskutoční 13. júna v Dobšinej.
Ako sa uvádza v propozíciách, cieľom podujatia je podchytiť talentovaných inštrumentalistov a vokalistov rôznych hudobných žánrov v podobe pôvodných i prevzatých skladieb prostredníctvom skupín a sólistov vo vekovej kategórii mládež – deti.
Vzájomnou konfrontáciou tvorby chcú tiež priblížiť interpretáciu skladieb súčasného obdobia v prepojení s úpravami skladieb predchádzajúcich storočí – úpravou a predvedením skladieb vážnej hudby, prípadne použitím jej motívov a tém.
V prepojení s tradičnou kultúrou chcú umožniť intepretom inšpirovať sa melodikou ľudovej hudby a dôležitou súčasťou festivalu bude i podujatie komorného charakteru. Na ňom menšie hudobné formácie a predovšetkým sólisti – pesničkári, predstavia vlastnú tvorivosť a autorstvo v alternatívach svojich výpovedí.
Organizátori, ktorým je GOS a mesto Dobšiná, môžu nominovať účastníka do krajského kola, ktoré sa uskutoční pod názvom Strunobranie v Spišskej Novej Vsi v r. 2010, keď sa pod rovnakým menom uskutoční aj celoslovenské kolo.
Dôležitou a významnou súčasťou festivalu Strunobranie je Folkfórum, v ktorom budú účinkovať sólisti – pesničkári, resp. hudobné formácie, ktoré sa približujú k alternatívam folkovej hudby. 
Priamy internetový prenos z podujatia zabezpečí iTV Gemerfilm.
Foto: Inforoznava.sk / Gemfest 2008

 Prihláška na GEMFEST 2009                 Propozície na GEMFEST 2009

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery