V znamení Malého princa

19.07.expanzia.1Od 15. do 19. júla mladí animátori Domky a Saleziáni už po šiestykrát zorganizovali denný externý prímestský tábor „Expanzia“ na rožňavskom sídlisku Juh (v areáli pri Šugári).
Programu, ktorý sa niesol v znamení Exupéryho Malého princa, sa zúčastnilo približne 15 animátorov a 50 detí.
„Po dni plnom hier a zábavy bola ponuka stíšiť sa a osláviť Boha počas svätej omše v Inkubátore,“ uviedli za organizátorov Helena Krivčíková a Mariana Michalková.
Tábor odštartoval zoznamovačkou a tradičnými pohybovými aktivitami, z ktorých si najviac sympatií znova získalo „Kráľovstvo“. Počas ďalšieho dňa si účastníci mohli zmerať sily na stanovištiach ako Sumo/Kohútie zápasy, „Smiechoty“, v skladaní zápaliek do škatuľky a mnohých iných.
Na tretí deň tábora si animátori pripravili celodenný výlet do Krásnohorskej Dlhej Lúky, kde ich priviedli indície. Po namáhavej turistike všetkých čakalo pohostenie – guláš a zmrzlinové prekvapenie od majiteľa cukrárne Piroška, Ladislava Červenáka.
Ako každý rok, počas slnečného týždňa nemohli chýbať ani vodné hry spolu s tvorivými dielňami. Prívrženci kreativity si mohli vyrobiť prívesok z FIMO hmoty, naučiť sa techniku vypaľovania do dreva či pozapájať elektrické obvody. Na svoje si prišli aj hudobníci, ktorí sa mohli venovať gitare a bicím.
Záverečný deň sa niesol v schopnosti pozerať sa. Pozerať sa nie očami, ale srdcom. Tento deň neskôr okrem hier a súťaží obohatil aj kvíz.
V tomto roku bola Expanzia 2013 realizovaná aj vďaka podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a teplárenskej spoločnosti STEFE SK, a.s.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Mzdy v inzerátoch zafungovali