Súťaz pre mladých žurnalistov

Víťazná esej na tému rozšírenia EÚ za kultúrno-historický výlet do Berlína – to je dobrý deal nie? Aj o tom je „European Young Journalist Award 2009“, ktorá čaká aj na príspevky Rožňavčanov.
20 rokov po páde železnej opony, 5 rokov po vstupe stredoeurópskych štátov do EÚ, rok po vzniku samostatného Kosova – vcelku dosť subtém, ktoré v spojení s tou nosnou (Rozšírenie/vízia EÚ) ponúkajú priestor na svieže myšlienky a hodnotenia.
KOMU?  Všetkým žurnalistom, nezávislým novinárom a študentom s novinárskymi skúsenosťami vo veku 17-35 rokov, ktorí sú občanmi/cudzincami s povolením na trvalý pobyt/študentmi v jednej z členských alebo kandidátskych krajín EÚ.
ČO? Súťaž  Európskej komisie, Generálneho riaditeľstva pre rozšírenie v spolupráci so združením mladých žurnalistov European Youth Press a európskym internetovým časopisom Café Babel, ktorej predmetom je názor mladých alebo začínajúcich novinárov k tematike rozšírenia EÚ a témami s ňou úzko spojenými.

AKO? Vyplnením internetového formulára na webstránke eujournalist-award.eu a zaslaním svojho publikovaného  diela v tlačovej či rozhlasovej podobe. Všetky zúčastnené diela nesmú (-eli) byť publikované/vysielané dávnejšie než pred dvoma rokmi, môžu však byť publikované aj v blízkej budúcnosti aj počas roku 2009.
KEDY? Konečný termín na zaslanie diel 31. marec 2009.
CENY? Členovia národných porôt po vyhodnotení vyhlásia víťaza (-ov) tej-danej krajiny, ktorý sa spolu s ostatnými víťazmi Európskej ceny pre mladých žurnalistov 2009 zúčastní kultúrno-historického zájazdu do hlavného mesta Nemecka – Berlína.
Podrobné informácie k „European Young Journalist Award 2009“ nájdete na oficiálnej stránke súťaže http://www.eujournalist-award.eu/.
Inšpiráciu na písanie vlastných postrehov môžete naopak nájsť vo víťazných prácach minulého ročníka súťaže – tu.
———————————————–

Foto: Inforoznava.sk / Budova ríšskeho snemu (Reichstagsgebäude), Berlín

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli