Dosť bolo ticha

Vo štvrtkovej Lampe (TV JOJ PLus, 22:20) bude hovoriť Fedor Gál o Slovenskom štáte a jeho „oslavách“ na súčasnom Slovensku.
Premietnutý bude aj jeho film Krátká dlouhá cesta, ktorý sme uviedli aj u nás v Rožňave. Hrať bude saxofonista Milo Suchomel a klavírista Ľuboš Šrámek.
Konzervatívny inštitút Milana Rastislava Štefánika, Bratislavský inštitút humanizmu, Nadácia Milana Šimečku, Inštitút pre verejné otázky, Inštitút pre moderné Slovensko, Centrum pre filantropiu, Nadácia Jána Langoša, Združenie Občan, demokracia a zodpovednosť a Dokumentačné stredisko holokaustu pozývajú na verejné zhromaždenie Fašizmus nepatrí na Slovensko!, ktoré sa uskutoční v nedeľu 14. marca 2010 od 13:00 do 13:45 hod. na Hodžovom námestí v Bratislave.
„Fašisti vždy zneužívajú demokraciu – chcú ju zneužiť aj dnes. 14. marca, v smutný deň našej histórie, budú o 14:00 z Hodžovho námestia pochodovať Bratislavou. Na Slovensko nepatria. Nenechajme si zamoriť ovzdušie. Zúčastnime sa všetci a prinesme kvetiny obetiam fašizmu,“ vyzývajú organizátori.
V tento deň sa uskutočnia aj ďalšie podujatia, o ktorých nás informovali Ondrej Starinskya Ľudmila Helienkova z Nadácie otvorenej spolocnosti – Open Society Foundation. Ako uviedli, Dosť bolo ticha je voľnou a apolitickou občianskou reakciou na oslavy vzniku Slovenského štátu.“
V priestoroch NOS-OSF na Baštovej 5 sa uskutoční:
• Nedeľa 14.3.2010 o 12.00 h. v Open Gallery
NA SLOVENSKU PO SLOVENSKY – SHOOTY
Vernisáž výstavy kresieb známeho karikaturistu
(kuratorka P. Turčanova)
• Nedela 14.3.2010 o 17.30 h. v Open Gallery
KDE SI, OBČIANSKA ANGAŽOVANOSŤ?
Diskusia, moderovaná J. Smatanom (Ekoforum) s ekológmi (J. Rizman z Greenpeace), účastníkmi represií z Tichej doliny a filozofom Egonom Gálom.
Podrobnosti o celom programe najdete na www.dostboloticha.sk
Súvisiace články: Zlu sa treba postaviť

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery