Dobšinský kopec je do rána neprejazdný

Popadané stromy, neprejazdné cesty, výpadky elektriny či mobilného signálu. Takto sa začal víkend aj v okrese Rožňava. Snehová kalamita, ktorá sa v uplynulých dňoch prehnala väčšinou územia Slovenska, spôsobila škody aj v Gemeri.
Po výdatnom snežení, ktoré miestami striedal dážď, ťažký a mokrý sneh lámal nielen stromy a ich konáre, ale aj stĺpy elektrického vedenia. Bez prúdu ostali niektoré obce vrátane mesta Dobšiná. Sneh tam na mnohých miestach potrhal vedenie verejného osvetlenia a mestského rozhlasu, informoval portál MestoDobsina.sk.
Horský priechod Soroška a Dobšinský kopec či cesta na Hrádok boli neprejazdné a niekoľko hodín uzavreté. Neprejazdné boli aj cesty do Rejdovej a na Brdárku. Hasiči likvidovali stromy nielen v noci, ale aj počas dnešného dňa, zmapoval situáciu portál Teraz.sk.
Dobšinský kopec v sobotu večer pre dopravu uzavreli. Dôvodom je skrížený kamión. Uzávera cesty bude trvať do rána, informovalo  po 18-tej hodine Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach.
Problémy mali aj mobilní operátori, ktorých siete vypadávali, prípadne nefungovali vôbec. So šírením signálu bol problém aj v prípade digitálneho terestriálneho vysielania.
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal nadnes výstrahu prvého stupňa pred povodňami z topiaceho sa snehu a dažďa. Od dnešného dňa do nedeľného rána platí pre okresy Rožňava, Revúca a Lučenec.
Aktuálne počasie a predpoveď na najbližšie dni si môžete pozrieť na stránke SHMÚ.
Informácie o zjazdnosti ciest nájdete na stránke zjazdnost.sk.
Pohľad na Námestie baníkov v Rožňave prostredníctvom našej web kamery
Foto: Peter Hanzlíček (HaZZ) a Martin Bučko
SÚVISIACE ČLÁNKY – Kde všade sa dá v regióne lyžovať?

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery