Čoskoro priletí Meduška

Ak máte doma malé deti, predovšetkým také, ktoré ešte nechodia do škôlky, a chcete im ponúknuť viac hry, vzdelávania a nových kamarátov, máme pre vás dobrú správu: v Rožňave pracuje materské centrum.
Volá sa Meduška, bolo zaregistrované 22. mája 2008 a až doteraz fungovalo z dôvodu absencie priestorov len vo forme spoločných výletov mamičiek s deťmi.
V júli tohto roku mesto odsúhlasilo priestory v Materskej škole na Kyjevskej ulici na sídlisku Juh (priestory bývalej práčovne škôlky), kde sa malá skupinka nadšených mamičiek a oteckov až dodnes venovala rekonštrukcii a úprave týchto miestností. Herňu, kútik na dojčenie, kúpeľňu s prebaľovacím pultom, WC i priestor na kočíky zladili v teplých a sviežich farbách, miestnosti dýchajú svetlom a priestorom.
Materské centrum je určené predovšetkým rodičom (ale i starým rodičom a iným príbuzným, ktorí trávia s detičkami čas) detí od narodenia až do času, keď začnú chodiť do škôlky, ale samozrejme, ak sa aj väčšie deti cítia v centre dobre, sú srdečne vítané. Práe preto bude centrum jeden deň v týždni otvorené v popoludňajších, resp. podvečerných hodinách.
Meduška bude otvorená v pondelok a vo štvrtok od 9:00 do 11:00 hod. a v utorok v čase od 15:30 do 17:30 hod. Pri vstupe sa bude vyberať symbolické vstupné a je dôležité, aby ste deťom doniesli prezúvky.
Čo bude materské centrum ponúkať? Pre deti predovšetkým hru v herni, kde budú môcť nájsť hračky, šmýkačku, suchý bazén s guličkami a pre najmenšie bábätká osobitný kútik s hrazdičkou a hračkami pre túto vekovú kategóriu (z bezpečnostných a hygienických dôvodov). V rámci programu príde na rad výtvarná činnosť – okrem bežných, akými sú kreslenie alebo maľovanie farbami, aj tematicky zameraná výtvarná činnosť (Vianoce, Veľká noc, zvieratká, ročné obdobia…) a špeciálne výtvarné techniky.
Na svoje si prídu aj deti, ktoré majú rady divadielko a čítanie z knižiek. Pre dospelých bude k dispozícii literatúra na čítanie (časopisy a knihy o tehotenstve a výchove detí), prednášky so psychológom, sexuológom, lekármi na témy, ktoré ich zaujímajú.
Pokiaľ budú k dispozícii fitlopty, budú sa organizovať aj cvičenia pre rodičov s deťmi pod dohľadom rehabilitačnej sestry.Taktiež bude pre všetkých možnosť občerstvenia.
V určenom čase sa budú môcť deti zahrať na vynovenom ihrisku v priestoroch materskej školy. Pripravuje sa i webová stránka, na ktorej budete môcť nájsť všetky informácie ohľadom plánovaných činností a taktiež uverejniť svoje inzeráty na detské veci.
A čo môžete centru ponúknuť vy?
Okrem akéhokoľvek finančného sponzorského daru (ktorý môžete poslať na číslo účtu Tatra banky 2624118479/1100) a vecných darov v podobe zachovalých bezpečných hračiek, kníh a časopisov, zariadenia priestorov (koberec, smetný kôš, kreslo na dojčenie, detské plastové stoličky, záclony, malá pohovka, lyžičky, rýchlovarná konvica, umelé poháriky pre deti, čistiace a hygienické potreby, pastelky, farbičky, papiere a pod.) alebo občerstvenia (káva, čaj, džúsy, sušienky) aj svoj osobný príspevok v podobe aktivít, besied alebo vykonanej pomoci.
A samozrejme, najväčšou pomocou bude vaša návšteva a návšteva vašich ratolestí. Cieľom organizátorov je v prvom rade príjemná atmosféra, kde sa budú cítiť všetci ako doma, miesto, kam sa budú tešiť deti aj dospelí.
Materské centrum Meduška nájdete v mateskej škôlke na Juhu úplne vzadu (vchod cez veľkú bránu).
Meduška čoskoro otvorí pre vás svoje brány, o čase otvorenia vás budeme včas informovať. V prípade akýchkoľvek otázok, nápadov a návrhov môžete kontaktovať materské centrum na telefónnych číslach 0908/984 368 alebo 0905/123 949.
Teší sa na vás Meduška!
Tímea Bagačková Zollerová  timikabz@gmail.com
Ilustračné foto: Belo Hefler – archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery