Chystajú petíciu na podporu výstavby tunela pod Soroškou

Počas nedávnej diskusie na tému „kultúra a región“, organizovanej v rámci projektu Rožňavské radiály, primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most) spomenul pripravovanú petíciu na podporu výstavby tunela pod Soroškou.
Zaujímalo nás, kto je, resp. bude členom petičného výboru, ako znie samotný text petície, kde všade ju bude možné podpisovať, komu bude adresovaná a čo si od nej sľubuje.
„Pripravovaná petícia je v poslednom štádiu príprav a doladujú sa už len drobnosti,“ reagoval Burdiga. Samotná petícia sa bude týkať výstavby rýchlostnej cesty R2 a tunela Soroška.
„Je pre mňa potešením, že do tejto petície sa chcú zapojiť aj mestá Tornaľa a Rimavská Sobota. Z nášho regiónu by sa malo zapojiť 62 obcí a miest,“ spresnil.
Samotnú petíciu bude podľa jeho slov možné podpisovať na mestskom úrade, v Turistickej informačnej kancelárii na Námestí baníkov a na niekoľkých ďalších miestach, ktoré zverejnia.
„Petícia by mala smerovať na Úrad vlády SR a ja si od tejto petície sľubujem to, že sa kompetentní prebudia a zaradia túto stavbu do priorít vlády pre rok 2016,“ zdôraznil Burdiga.
Samotný text petície ešte nechce zverejňovať, pretože prebiehajú rokovania s mestami Tornaľa a Rimavská Sobota.
Začiatok výstavby dvojrúrového tunela, dlhého 4650 m, je plánovaný v roku 2016. Hotový má byť v roku 2020.
Nová komunikácia R2, obchádzajúca Rožňavu, má mať celkovú dĺžku 14,1 km. S 25-timi mostami je plánovaná od mimoúrovňovej križovatky Rožňava – Gombasek.
Trasa má pokračovať odklonom od cesty I/50 cez železničnú trať a za obcou Lipovník, kde má byť z oboch strán odpočívadlo, vojde do tunela Soroška. Končí križovatkou medzi obcami Jablonov nad Turňou a Hrhov.
Ilustračné foto: Vizualizácia NDS
Premiér Robert Fico o tuneli pod Soroškou pri otvorení priemyselnej zóny v Rožňave v máji 2010

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery