Chcú cezhraničnú starostlivosť

Občania žijúci v slovensko-maďarskom pohraničí sa možno dočkajú poskytovania cezhraničnej zdravotnej starostlivosti.
Vyplýva to zo záverov 13. zasadnutia Medzivládnej slovensko-maďarskej zmiešanej komisie pre cezhraničnú spoluprácu, ktoré sa uskutočnilo dnes v Rožňave. Ako TASR informoval hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Gábor Grendel, komisia odporučila vytvoriť expertnú skupinu, ktorá preskúma možnosti preplácania zásahov zdravotnej záchrannej služby, prechodu sanitiek cez hranice, rýchlejšieho umiestnenia pacientov do nemocníc, ak je niektorá z nich bližšie cez hranicu a prepojenia tiesňových volaní.
„Naším spoločným cieľom je čo najviac uľahčiť život občanom v pohraničných regiónoch aj v prípade, že budú odkázaní na zdravotnú starostlivosť,“ vyhlásil po rokovaní komisie predseda jej slovenskej časti, štátny tajomník MV SR Maroš Žilinka.
Komisia podľa Grendela ďalej vyjadrila podporu aj projektom, ktoré pripravujú ministerstvá dopravy oboch štátov, konkrétne o cezhraničnom prepojení rýchlostnej cesty R4 v úseku Košice – Milhosť a rýchlostnej cesty M30 v úseku Miskolc a Tornyosnémety po štátnu hranicu.
Komisia podporuje aj výstavbu cestného mosta nad riekou Ipeľ medzi obcami Ipolydamásd a Chľaba a Vámosmikola a Pastovce, ako aj výstavbu cestného mosta nad riekou Dunaj medzi Komárnom a Komáromom. „Komisia odporučila príslušným orgánom v obidvoch krajinách čo najskôr uzavrieť dohody súvisiace s týmito projektmi,“ dodal hovorca MV SR.
Ilustračné foto: Kardioklub.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery