Cez víkend bude už 58. ročník gombaseckých slávností

Počas nadchádzajúceho víkendu 9. a 10. júla sa v Rožňave a Gombaseku uskutoční už 58. ročník Gombaseckých kultúrnych slávností. Podujatie pripravili mesto Rožňava a Oblastný výbor Csemadoku. V sobotu popoludní sa uskutoční konferencia a vystúpi Mákvirág – folklórny súbor z Krásnohorskej Dlhej Lúky.
V nedeľu popoludní v Gombaseku vystúpia spevácke súbory z piatich dedín okresu Rožňava – z Krásnohorského Podhradia, Lipovníka, Krásnohorskej Dlhej Lúky, Jovíc a Brzotína, a tiež Folklórna skupina Rozmaring zo Sene. Večer v programe Átjárások – Prelínania sa účastníkom predstaví folklórny súbor Szóttes, ako hostia budú účinkovať: Kapela Esszencia – Csík János, Lakatos Róbert a priatelia, Papadimitriu Athina, Derzsi Gyórgy, Vadkerti Imre. Podujatie vyvrcholí vystúpením maďarskej skupiny Ismeros arcok.
Návštevníci môžu zájsť na ochutnávku do Gemerskej uličky a občerstviť sa tradičnými gemerskými jedlami pripravenými ženami z okolitých obcí. Chýbať nebude ani ulička s bohatou ponukou tovaru ľudových remeselníkov.
Zdroj: SITA Ilustračné foto: Slovakia Travel

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Mzdy v inzerátoch zafungovali